Chcesz ŻYĆ DŁUŻEJ? KUP SOBIE PSA! Naukowcy…

Chcesz ŻYĆ DŁUŻEJ? KUP SOBIE PSA! Naukowcy twierdzą, że posiadanie czworonoga nie tylko przynosi wiele radości, ale również znacznie wpływa na długość naszego życia.

Chcesz ŻYĆ DŁUŻEJ? KUP SOBIE PSA!

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu w Uppsali, właściciele psów rzadziej chorują na choroby układu krążenia.

Posiadanie psa okazało się czynnikiem ochronnym u osób żyjących samotnie , a więc w grupie większego ryzyka chorób układu krążenia – potwierdza Mwenya Mubanga, jedna ze współautorek publikacji, doktorantka na Uniwersytecie w Uppsali.

Przeprowadzone badanie na grupie 3,4 mln Szwedów (osoby w wieku 40-lat) udowadnia, że posiadanie psa przez osobę samotną może uchronić ją przez ryzykiem śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych nawet o 36%. Warto dodać, że ryzyko zawału serca spadło o 11% u samotnych posiadaczy psa, w porównaniu do tych, którzy nie mają czworonoga.

Warto dodać, że w badaniu wzięły również osoby pochodzące z wieloosobowych gospodarstw domowych. U tych właścicieli czworonogów ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia spada o 15%.

Bardzo istotny jest również fakt, że właściciele czworonogów cechują się lepszym samopoczuciem psychicznym – znacznie lepiej radzą sobie ze stresem. Pies eliminuje w człowieku uczucie izolacji społecznej i powoduje, że nie czujemy się samotni. 70% rodzin przyznaje, że pojawienie się psa sprawiło, że ich życie stało się lepsze i bardziej radosne.

A czy wy jesteście posiadaczami psa?

Źródło: Focus

Zobacz: 16-latek nie wrócił do domu ze szkoły. Następnego dnia dokonano makabrycznego odkrycia

Zdjęcie: PixabayKomentarze