Chciał wykiwać policję. Ukrył TO w zaroślach

Policjanci zlikwidowali trzy plantacje marihuany oraz zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Plantacje były dobrze ukryte, m.in. w zaroślach. Wartość zarekwirowanego towaru robi wrażenie.

– Policjanci z Chodzieży pracowali nad sprawą założenia plantacji konopi indyjskich oraz rozprowadzania narkotyków. Działania operacyjne prowadzone przez kryminalnych doprowadziły do ustalenia właściciela plantacji. To mieszkaniec powiatu pilskiego. Mężczyzna posiadał dwie plantacje konopi indyjskich. Obie były dobrze ukryte w zaroślach, z dala od zabudowań. Rośliny znajdowały się w różnych stadiach wzrostu, nawet do 180 cm wysokości – informuje policja.

narkotyki

Mężczyzna został już zatrzymany. Podczas przeszukiwania mieszkania, zajmowanego przez 23-latka, policjanci odkryli kolejną plantację z krzakami konopi!

– Znajdowało się tam blisko 14 kilogramów haszyszu oraz sprzęt i komponenty służące do uprawy i przerabiania marihuany na haszysz. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków opiewa na kwotę około 900 000 złotych. Dealerowi, w związku z przestępczym procederem, oprócz gotówki w kwocie 11 000 złotych, zajęto także dwa samochody – podali funkcjonariusze.

Zostaną mu postawione zarzuty dotyczące uprawy 158 krzaków konopi indyjskich, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przerabiania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, uzyskując w ten sposób środek odurzający w postaci haszyszu.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu nawet dziesięć lat więzienia.

Zobacz także: Dramatyczne wydarzenia na plaży. Czterolatek spadł z pomostu

Fot. Policja, PixabayKomentarze