Chciała się zabić. Uratował ją telefon!

Policjant uratował dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo. Pomógł jej przez telefon! Dzięki jego postawie dziewczyna przeżyła!

– Służba w Policji to wyjątkowe powołanie. Wymaga poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji, szczególnie wtedy kiedy ratuje się ludzkie życie. Doskonale wie o tym dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku aspirant sztabowy Łukasz Pskiet, który powstrzymał młodą kobietę chcącą popełnić samobójstwo – informuje policja.

samobójstwo

10 sierpnia br. po godzinie 19.00 dyżurny malborskiej policji otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osiemnastolatce która chciała się zabić. Od razu skierował wszystkie patrole do poszukiwań kobiety. Przekazał im jej rysopis. Nawiązał też telefoniczny kontakt z dziewczyną i przez kilkanaście minut prowadził z nią rozmowę, usiłując ustalić jej położenie.

– Dzięki jego zaangażowaniu funkcjonariusze dotarli do 18-latki, która została przekazana pod opiekę lekarzy. Aspirant sztabowy Łukasz Pskiet jest doświadczonym policjantem, służy w policji od 20 lat – podali funcjonariusze.

Zobacz także: Policja podała zatrważające dane. Polacy tracą życie przez…

Fot. PixabayKomentarze