Chcieli leczyć koronawirusa METANOLEM. Skończyło się fatalnie, a czarny bilans wciąż rośnie

Walka z koronawirusem w kilku krajach przybiera dramatyczny wymiar. W chwili obecnej Włochy i Iran zdają się być państwami, które radzą sobie najgorzej. Dlatego obywatele na własną rękę szukają środków skutecznych w walce z wirusem. Niestety, niektóre pomysły kończą się fatalnie.

Państwowa agencja IRNA podała, że ponad 240 osób ucierpiało w ostatnich dniach w Iranie z powodu spożycia metanolu. Nie wynika to jednak z tragicznej pomyłki, a absurdalnie głupiej plotki, która rozprzestrzeniła się wśród zdesperowanych ludzi walczących z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. To, że setki osób zdecydowały się pójść za taką radą może świadczyć tylko o tym, jak zła jest sytuacja w Iranie. Co wymyślili tamtejsi obywatele w związku z koronawirusem i metanolem?

 

27 osób zmarło, a 218 trafiło do szpitali w Iranie w związku z zatruciami metanolem. Dwudziestu zmarłych pochodzi z prowincji Chuzestan w południowym Iranie, a pozostali z prowincji Alborz w środkowej części kraju. Mohammad Aqayari, zatępca prokuratora w mieście Ahvaz, stolicy Chuzestanu, twierdzi, że powodem masowych zatruć metanolem jest niebezpieczna plotka, którą ktoś roznosi wśród Irańczyków.

 

ZOBACZ TEŻ: Kraków: jego żona przedawkowała. Zrobił jej płukanie żołądka WĘŻEM OD PRYSZNICA. Kobieta…

 

Głosi ona, że metanol ma lecznicze właściwości w wypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2! Sprawa jest tym bardziej absurdalna, że przecież w Iranie jako kraju islamskim obowiązuje zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu. 

 

Ale to właśnie prawdopodobnie ten zakaz sprawił, że doszło do tak masowego zatrucia. Irańczycy wbrew pozorom nie unikają alkoholu, ale zazwyczaj zdobywają go na czarnym rynku. To sprawia, że często jest on niskiej jakości i zatrucia metanolem nie należą wcale do rzadkich wypadków.

 

W związku ze sprawą zatrzymano pięć osób. Eksperci podkreślają, że alkohol może służyć co najwyżej do dezynfekcji rąk, klamek, poręczy itd., ale na pewno nie jako środek leczniczy. Co więcej, utrzymują oni, że alkohol osłabia błony śluzowe człowieka, tym samym narażając nas jeszcze bardziej na złapanie wirusa i choroby COVID-19.

 

W Iranie jak dotąd odnotowano oficjalnie ponad 7 tysięcy przypadków zachorowań. 237 osób zmarło. 

Komentarze