Chińczycy już wiedzą jaka będzie zima w Polsce! Nadchodzą ciężkie czasy…

Pogodowe przepowiednie na zimę to coś, co pojawia się bardzo często w okresie jesiennym. Każdy z nas jest ciekawy, czy w tym roku zaszczyci nas swą obecnością Dziadek Mróz i jego biały puch! Choć na Zachodzie są co do tego sceptyczni, to Chińczycy mają na ten temat zgoła odmienne zdanie! 

Chińczycy z  BCC, a więc centrum badań nad klimatem w Pekinie uważają, że zima 2019/20 będzie w Polsce bardzo mroźna. Stoją więc w opozycji do specjalistów z Ameryki, Francji czy Belgii, którzy prognozują koleją łagodną zimę.

 

ZOBACZ TEŻ: Wytatuowała sobie oczy na niebiesko. Wkrótce rozpoczął się jej koszmar

 

Chińczycy prognozują nam obfite opady śniegu, deszczu i długie okresy z trzaskającymi mrozami. Zauważają, że ostatnia mroźna zima w naszym regionie była w 2013 roku, kiedy to śnieg grubą warstwą leżał jeszcze w marcu i na początku kwietnia. Ich zdaniem po kilku latach łagodniejszych zim, czeka nas powtórka z rozrywki.

 

Prognozy tego typu opierają się na analizie danych pochodzących z pomiarów ciśnienia i cyrkulacji powietrza. Te zaś dały chińskim analitykom podstawy by sądzić, że w tym sezonie nad Europą Środkowo-Wschodnią dominować będzie chłodne powietrze znad Skandynawii i to przez to czeka nas więcej mrozu i śniegu niż zazwyczaj.

 

Choć wydaje się, że pogodowe modele różnych agencji analizują właściwie te same dane, to wyniki symulacji o nich opartych bywają diametralnie różne. Co przyniesie więc zima 2019/20 i jaka będzie pogoda zimą w tym roku? Tego nie wiemy, ale jesteśmy pewni jednego – co by się nie działo, zima i tak zaskoczy drogowców! Komentarze