Dzięki specjalnym okularom po raz pierwszy zobaczył kolory! Reakcja 12-latka wzrusza do łez!

Daltonizm nazywany inaczej ślepotą barw nie pozwala cierpiącej na niego osobie na prawidłowe rozpoznawanie kolorów. Podobnie było w przypadku 12-letniego Jonathan’a Jones’a. Chłopiec, który od urodzenia nie wiedział jak wyglądają barwy i odcienie dzięki specjalnym okularom po raz pierwszy w życiu mógł je rozpoznać! Jego reakcja wzrusza do łez!

12-letni Jonathan Jones bardzo przeżywał, że nie jest w stanie rozróżnić kolorów. Chłopiec starał je sobie wyobrażać i często o nich myślał. W końcu, dzięki specjalnym okularom jakie dostał na chwilę od dyrektora szkoły, w której się uczy mógł pierwszy raz w życiu zobaczyć je na własne oczy. Było to dla niego ogromne przeżycie. Tak duże, że wyraźnie wzruszony nastolatek popłakał się ze szczęścia. Dyrektor podobnie jak chłopiec również jest daltonistą.

 

 

ZOBACZ:Poprosił żonę, by zamknęła oczy bo ma dla niej prezent! Chwilę później zrobił jej coś strasznego!

 

 

Nagranie z rozemocjonowanym Jonathan’em pojawiło się na Instagramie jego mamy. Na filmie widać, jak chłopiec uśmiecha się i jest zafascynowany tym co widzi. Chwilę później wybucha płaczem i przytula się do mamy, która dodaje mu otuchy. Reakcja syna wywarła takie wrażenie na jego rodzicach i kolegach z klasy, że obiecali, że zrobią zbiórkę i kupią mu takie same okulary, jak te, które pożyczył mu dyrektor. Od momentu jej utworzenia wpłacono już ponad 28 tysięcy dolarów, co przerosło oczekiwania wszystkich. Rodzice 12-latka wkrótce kupią mu upragnione okulary i mają nadzieję, że teraz ich synek będzie szczęśliwy.

 

 

 

 

Ślepota barw – zwana też zaburzeniem rozpoznawania barw (często ogólnie nazywana daltonizmem[1]), u ludzi jest niezdolnością do spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które normalnie są dostrzegane przez inne osoby. Ślepota barw jest zazwyczaj wadą wrodzoną, uwarunkowaną genetycznie, dziedziczoną recesywnie w sprzężeniu z chromosomem X. Z tego też powodu znacznie częściej dotyczy mężczyzn (ok. 8%) niż kobiet (ok. 0,5%).

 

https://www.instagram.com/p/B5JKzsohLj0/

ZOBACZ TAKŻE:Ma największe OCZY na ŚWIECIE! Jej TWARZ wzbudza SENSACJĘ

 

źródła: o2.pl, pl.wikipedia.org foto instagram.com

 

 

 

 

 Komentarze