Po kłótni z mamą PRZEJECHAŁ 130 km. Wieczorem CHŁOPCA znaleziono w tunelu!

Media obiegła informacja o chłopcu, który po kłótni z mamą przejechał 130 kilometrów rowerem. 11-latek wyruszył z chińskiego miasta Hangzhou do swojej babci, która mieszkała w odległym o 140 km Meijiang.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2023 r. To wtedy 11-latek pokłócił się ze swoją mamą. Zagroził jej też, że pojedzie do babci. Kobieta jednak nie wzięła tego na poważnie, myślała, że to „tylko napad złości”. Chłopiec jednak wyruszył w drogę.

 

https://twitter.com/indiatimes/status/1646028616680054785

 

11-latek pojechał do babci, by poskarżyć się na swoją mamę

 

Jego ucieczka z domu była przemyślana, bo zaopatrzył się w chleb i wodę, którymi się żywił w trakcie podróży. Jadąc rowerem kierował się znakami drogowymi, ale później przyznał, że kilka razy skręcił w złą stronę.

 

Chłopiec przejechał około 130 kilometrów, więc od domu babci dzieliło go zaledwie około 10 km czyli godzina drogi. Na miejsce jednak nie dotarł.

 

Znaleziony w tunelu

 

Jak podaje „South China Morning Post”:

 

Wyczerpany i samotny chłopiec został znaleziony przez przechodniów wczesnym wieczorem 2 kwietnia w tunelu ekspresowym, poinformowały lokalne media Meizhejiang.

 

11-latek był tak wyczerpany, że funkcjonariusze musieli go nieść na rękach. Jednak już tego samego dnia na komisariat zgłosili się zarówno rodzice chłopca jak i babcia, z którą w końcu miał szansę się spotkać. Opiekunowie więc odebrali chłopca.

 

Pomimo tego, że jedenastolatek uciekł z domu, to wiele osób wyraziło dla niego swój podziw. Był na tyle przewidujący, że zabrał ze sobą prowiant i potrafił też znaleźć drogę, patrząc na znaki. Umiał więc sobie poradzić w bardzo wymagającej sytuacji. Fakt, że od swojego celu – czyli domu – babci był tylko o włos, też wzbudziło sympatię u internautów.

 

>>>NAGA kobieta BIEGŁA przez park we Wrocławiu. Potem rozległy się przeraźliwe KRZYKI!

 

 

źródło/cyt. www.scmp.com

 

Komentarze