Chodziło o dużą kasę! Sprzedawali ubrania, a tak naprawdę…

Zajmowali się sprzedażą odzieży i perfum na giełdzie. Z pozoru wszystko wyglądało normalnie. Okazało się jednak, że były to tylko pozory, a w grze były duże pieniądze.

Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk odzieży i prawie 300 perfum. Wszystkie były… podrobione. Łączna wartość oryginałów mogła wynieść około 400 tys. zł.

– Gorzowska policja i straż graniczna współpracuje na wielu płaszczyznach. Jedną z nich są wspólne działania wymierzone w osoby trudniące się przestępstwami gospodarczymi. Pojawiły się informacje, które mogły wskazywać, że na podgorzowskiej giełdzie sprzedawana jest odzież, która wygląda na podrobioną. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podobne punkty już w przeszłości likwidowali – podali funkcjonariusze.

Fot. policja.pl

Na jednej z giełd policjanci sprawdzali miejsce, gdzie sprzedawano odzież i kosmetyki. Mundurowi szybko zorientowali się, że towary mają podrobione znaki towarowe.

Sprzedawano podrobione: bluzy, kurtki czy spodnie.

Zatrzymano już dwóch obywateli Bułgarii w wieku 20 i 43 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łamania przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy o innej bulwersującej sprawie. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali kobietę, która pracowała w banku. Znalazła sobie „sprytny” sposób na „dorobienie” do wypłaty. Przejmowała konta, które nie były już używane. Następnie zmieniała hasła dostępu. Kolejnym krokiem było złożenie wniosku o pożyczkę w parabankach.

Zobacz także: Co za bestialstwo! Włożył je do siatki i chciał utopić!

Fot. PixabayKomentarze