Chwilę po starcie ich samolot runął na ziemię. Pasażer nagrał wstrząsające video

Loty samolotem zawsze niosą za sobą pewne ryzyko. Szczególnie jeśli lot odbywa się na dalekim wschodzie Rosji, hen, hen daleko od wielkiej cywilizacji. W tak niegościnnych rejonach mogą latać tylko stare i sprawdzone maszyny, ale czasem i one mają poważne problemy. 

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Magadanie na dalekim wschodzie Rosji. Samolot An-2 z 12 pasażerami na pokładzie poderwał się z pasa startowego i kilka chwil później runął na ziemię. Wszystko nagrał jeden z pasażerów, który znajdował się w maszynie.

 

 

Samolot z 12 osobami na pokładzie i 2 członkami załogi runął z wysokości około dziesięciu metrów tuż po starcie z lotniska w Magadanie. Należał do prywatnego właściciela. Wszystkie osoby znajdujące się w maszynie opuściły ją o własnych siłach, jednak 7 wymagało hospitalizacji.

– powiedział przedstawiciel rosyjskich służb.

 

Samolot należał do jednej z miejscowych firm, która transportowała swoich pracowników. Według przedstawicieli służb ratunkowych wypadek był wynikiem „nieosiągnięcia odpowiedniego pułapu do kontynuowania manewru startu”. Z tego też powodu pilot zdecydował się na awaryjne posadzenie maszyny na brzuchu, poza pasem startowym.

 

ZOBACZ TEŻ: Smutny los pielęgniarek z Wuhan. Władze stosują wobec nich BEZLITOSNE metody

 

Spośród osób poszkodowanych jedna znajduje się w poważnym stanie. Na pokładzie nie było dzieci. Warunki w momencie startu samolotu An-2 były korzystne. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

 

Samolot An-2 został wprowadzony do użytku w w 1949 roku. Była to bardzo udana konstrukcja, a jej produkcję kontynuowano do 1996 roku – aż 47 lat. Samolot dzięki niezawodności i wszechstronności wykorzystywany był od pustyń Afryki aż po lodowe pustkowia Arktyki. Służył zarówno jako samolot wojskowy, pasażerki, transportowy, jak i maszyna do prac agrolotniczych.Komentarze