Co łączy Dudę z Kingą Rusin? Zdziwisz się.

Kingą Rusin

Po wyemitowanym w niedzielnym wydaniu „Wiadomości TVP” materiale na temat Kingi Rusin nadal jest gorąco. Prowadząca „Dzień Dobry TVN” zapowiedziała kroki prawne i zagroziła, że sprawa zostanie skierowana do sądu. Dziennikarka napisała również do prezydenta Andrzeja Dudy otwarty list, w którym chce aby głowa państwa zareagowała na działania stacji.

Na wstępie listu Kinga Rusin przypomniała prezydentowi o związkach jakie ich łączą. Prezydent Andrzej Duda niedawno pogratulował na Twitterze obrony pracy na uniwersytecie córce prezenterki. Dziennikarka ma nadzieję, że nie był to gest kampanijny tylko szczery, osobisty odruch serca. Rusin postanowiła zwrócić się z prośbą do prezydenta Dudy, ponieważ jest rozgoryczona materiałem jaki w „Wiadomościach TVP” pojawił się na jej temat. Nawiązała również do słów prezydenta, który podczas startu kampanii otwarcie skrytykował hejt w polityce.
Dziennikarka zapytała wprost, czy głowa państwa widziała „skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP”. Kinga Rusin napisała, że nie może godzić się na kłamliwe, szkalujące materiały uderzające w jej osobę. Prowadząca „Dzień Dobry TVN” ma nadzieję, że Andrzej Duda przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie. Liczy również na to, że głowa państwa publicznie potępi TVP za stosowanie takich praktyk. Zapytała także, czy prezydent odetnie się od hejtu TVP „wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania?” 

View this post on Instagram

Do Prezydenta RP Andrzeja Dudy Szanowny Panie Prezydencie, Niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej. W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP. Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy. P.S. Mój apel wysłałam też na OFICJALNY ADRES DO KORESPONDENCJI dla obywateli, podany przez Kancelarię Prezydenta RP: listy@prezydent.pl. Zachęcam innych by również pisali do Prezydenta w sprawie hejtu w TVP.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

źródła: wprost.pl, foto: instagram.com

 

 

 Komentarze