Codziennie palili e-papierosy! Wykryto u nich tajemniczą chorobę płuc…

Codziennie palili e-papierosy! Wykryto u nich tajemniczą chorobę płuc…

Czy e-papierosy są zdrową alternatywą dla zwykłych papierosów? Czy są bezpieczne dla naszego organizmu? Zobacz, co sądzą o tym specjaliści.

W XXI wieku niebywale modne stało się palenie elektronicznych papierosów. Sięgając po nie sądzimy, że są one znacznie zdrowsze. Czy tak jest w rzeczywistości?

Zobacz też: To najprostszy sposób antykoncepcji?! Biżuteria, która chroni przed ciążą!

 

Amerykańskie media podały jakiś czas temu do wiadomości, że od początku sierpnia 6 osób zmarło z powodu tajemniczej choroby płuc. 450 pozostałych pacjentów poddanych zostało hospitalizacji. Co ich łączy? Okazuje się, że wszyscy ci pacjenci regularnie sięgali po e-papierosy.

 

 

„Wielu pacjentów musiało zostać podpiętych do respiratora. W niektórych przypadkach musieliśmy nawet użyć specjalnych maszyn, które natleniają krew” – tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzami dr Anne Melzer, pulmonolog z University of Minnesota.

 

Specjalne badania ujawniły, że liquidy do e-papierosów, zawierają bardzo wysokie stężenie octanu witaminy E. Nie jest on groźny dla naszego zdrowia pod warunkiem, że… nie przyjmujemy go w postaci płynnej. Urzędnicy z San Francisco jakiś czas temu przegłosowali ustawę o całkowitym zakazie sprzedaży elektronicznych papierosów ze względu na ich szkodliwość. Czy to koniec fenomenu „zdrowszych” papierosów? Miejmy nadzieję. Jak widać wcale nie są one zdrowe dla naszego organizmu.

Źródło: Women’s HealthKomentarze