COVID-19 a potencja. Naukowcy ustalili coś SZOKUJĄCEGO!

Czy COVID-19 ma wpływ na potencję? Naukowcy właśnie ustalili coś szokującego! O co chodzi? Jakie są najnowsze wyniki badań?

Naukowcy z Niemiec sprawdzili, jaki wpływ na potencję ma COVID-19. Wyniki ich badań są szokujące! Co ustalili?

Zobacz także: Dagmara z „Królowych życia” w ogniu KRYTYKI! Poszło o ZĘBY!

Zespół badawczy porównał jakość nasienia u osób zdrowych i zakażonych. Niestety okazało się, że koronawirus może mieć wpływ na obniżenie jakości nasienia, ale również prowadzić do gorszej płodności!

U mężczyzn z wirusem stężenie plemników maleje o 516%, a ruchliwość o 209%. Pojawił się też zespół zaburzeń parametrów nasienia, czyli oligoasthenoteratozoospermia. To częsta przyczyna niepłodności.

Fot. Pixabay

Są jednak wątpliwości co do tego badania. Inni naukowcy mówią, że trwało za krótko i nie jest miarodajne.

Czy mężczyźni powinni się niepokoić? Na razie trzeba poczekać na kolejne wyniki badań. Obecnie trudno powiedzieć, jaki jest rzeczywisty wpływ koronawirusa na męską płodność. Jedno jest pewne, lepiej nie chorować. Każda choroba nie jest bowiem obojętna dla organizmu.

– Wiele razy udokumentowano, że takie zmiany pojawiają się też po chorobie ogólnoustrojowej, niewywołanej SARS-CoV-2, a mężczyźni wracają do formy po trzech miesiącach. Najważniejsze, że nie ma dowodów na obecność wirusa COVID-19 w nasieniu i na to, że wirus może być przenoszony przez nasienie – stwierdziła prof. Alison Murdoch, ekspertka ds. płodności z Uniwersytetu w Newcastle.

Zobacz także: Wspierała protesty kobiet. Teraz ma OGROMNE problemy!

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Fot. Pixabay

Komentarze