Cristiano Ronaldo z zakupem wartym blisko 10 milinów euro!?

Jeden z najpopularniejszych sportowców świata Cristiano Ronaldo najprawdopodobniej swój garaż wzbogaci o kolejny samochód. Tym razem paść ma na Bugatti Centodieci, które warte jest 9,5 miliona euro.

 

Portugalski piłkarz Juventusu Turyn znany jest ze swojego zamiłowania do motoryzacji, a w szczególności do samochodów marki Bugatti. W swoim garażu Ronaldo posiada już dwa auta tej marki: Bugatti Chirona oraz Veyrona Grand Sport Vittese.

 

Sporo wskazuje na to, że własnością Portugalczyka stanie się kolejne Bugatti. Tym razem paść ma na Centodeci, które warte jest 9,5 miliona euro. Samochód ten jest wyjątkowy, gdyż producent stworzył tylko dziesięć takich sztuk. Powstały one ku czci legendarnego Bugatti EB 110, który produkowany był w latach 90 XX w.

 

Bugatti Centodeci jest podobny do Chirona, lecz posiada bardziej futurystyczne nadwozie. Pod jego maską skrywa się ośmiolitrowy silnik W16o mocy 1600 KM. To nowe Bugatti do 100km/h rozpędzać ma się w 2,4 sekundy, do 200 km/h w 6,1 sekundy, a do 300 km/h w 13,1 sekundy. Maksymalna prędkość Centodeci wynieść ma 380 km/h.

 

 

Z powodu zamiłowania Cristiano Ronaldo do Bugatti często łączy się go z najnowszymi samochodami tej marki. Tak było chociażby rok temu, kiedy niektóre media donosiły, iż piłkarz Juventusu Turyn zakupi Bugatti La Voiture Noire. Tak się jednak nie stało, informację tę zdementowało samo Bugatti. Tym razem jest jednak inaczej, gdyż producent postanowił nie komentować tych doniesień.

 

Źródło: Auto Świat

Foto: You Tube/ Serie A , Cars EvolutionKomentarze