Czeka nas KRYZYS? Sprawa jest POWAŻNA!

Czy czeka nas kryzys? Sprawa jest poważna! O co chodzi?

Czy grozi nam kryzys klimatyczny? Okazuje się, że nie jest dobrze, a może być jeszcze gorzej.

– Stawiając na pierwszym miejscu dobro rodziny, musimy troszczyć się również o klimat. Rodziny chcą cieszyć się pięknem przyrody, wypoczywać na łonie natury i oddychać czystym powietrzem – wspomniała minister Marlena Maląg podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.

Zobacz także: Pieczesz ciasta? Nie mamy dobrych wieści…

W trakcie szczytu mówiono o konsekwencjach zmian klimatycznych. Minister Maląg stwierdziła, że przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi świat.

– Uruchamiając programy społeczne – takie jak „Rodzina 500+” czy „Czyste powietrze” udowadniamy, że jesteśmy nowoczesnym państwem, które zapewnia wysoką jakość życia w wielu obszarach. Dla nas, dla naszych dzieci i wnuków – dodała minister.

Z kolei Lidia Ułanowska, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej wspomniała, że szczególnie narażone na zmiany pogody i klimatu są dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

– Wobec tego zarówno postępujące globalnie zmiany klimatyczne, jak i starzenie się społeczeństwa na całym świecie, postrzegane są jako dwa największe, bieżące wyzwania i problemy całej ludzkości. Ogromną rolę odgrywają obecnie wielkie koncerny i szeroko zakrojone działania, to zawsze musimy pamiętać o ostatecznym odbiorcy – zwykłym człowieku – powiedziała Ułanowska.

Zobacz także: WIELKIE załamanie POGODY! Przygotujmy się na CHŁÓD!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze