Milka pozwała czekoladę Ritter Sport! Chodzi o…

Milka pozwała czekoladę Ritter Sport! Chodzi o…

Szykuje się ciekawy proces dotyczący producentów czekolady: Milka i Ritter Sport.

Milka złożyła pozew do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe. Pozew dotyczy charakterystycznych cech czekolad Rittera.

 

Od tabliczki do kwadrata

Firma Alfred Ritter powstała w 1912 roku kiedy to Alfred Ritter i Clara Ritter założyli manufakturę czekolady i cukiernię w Stuttgarcie. W 1926 roku firma miała już 80 pracowników i rozpoczęto też produkcję taśmową.

Przełomem dla firmy Ritter Sport był pomysł Clary, która 1932 roku zaproponowała:

 

„Zróbmy tabliczkę czekolady, która zmieści się w kieszeni kurtki, nie złamie się i waży tyle samo, co zwykła długa tabliczka czekolady”.

 

Opakowanie z zatrzaskiem

Kolejnym innowacyjnym pomysłem Rittera było opakowanie z „zatrzaskiem” – czyli z charakterystycznym otwarciem z tyłu tabliczki.

 

Wynalezienie specjalnie uszczelnionego opakowania z rewolucyjnym paczką otwieraną na zatrzask całkowicie odróżnia Ritter Sport od tradycyjnych batonów i szybko rozwija się w charakterystyczną cechę marki.

 

>>>Magdzie Gessler szparagi kojarzą się tylko z… jednym! Zobacz, jak je przyrządza!

 

Milka w kwadracie?

Ritter Sport wypracował sobie nie tylko dobrą jakość produktów, ale też charakterystyczny wygląd i funkcjonalność. Samo to, że czekolada Rittera jest kwadratowa producent zastrzegł sobie jeszcze w latach 90.

Milka także chciałaby produkować podobne, kwadratowe czekolady i sprawę zgłosiła już wcześniej do niemieckiego Federalnego Sądu Patentowego. Ten jednak w 2018 utrzymał stanowisko, że to Ritter ma prawo do stosowania kwadratu.

 

Jaki wyrok?

Producenci Milki skierowali zatem sprawę do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe, gdzie wkrótce zapadnie wyrok.

Ritter Sport od lat używa sloganu:

 

„Kwadratowa. Praktyczna. Dobra”

 

A kształt tej czekolady jest znakiem rozpoznawalnym Ritter Sport. Czy inne formy też będą mogły produkować czekolady w kwadracie…?

 

>>>Zwykły lot do Kalifornii. TO wzbudziło przerażenie pasażerów!

 

https://www.instagram.com/rittersport/

na podst. polsat, ritter sportKomentarze