Często chorujesz? TO PRZEZ NIEDOBÓR TEJ WITAMINY!

Witamina D odgrywa znaczącą rolę w regulacji wapnia i utrzymaniu poziomu fosforu we krwi. Czynniki te są niezbędne do utrzymania zdrowych kości.

 

 

Witamina D – do czego prowadzi jej niedobór?

Witamina D ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaniżony jej poziom prowadzi u dzieci do krzywicy, a u osób starszych do osteomalacji, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem złamań kości. U osób, które borykają się z niedoborem tej witaminy może wystąpić osteoporoza. Statystyki są zatrważające. Według najnowszych badań naukowców, z tym schorzeniem boryka się około 53 mln osób w Stanach Zjednoczonych.

Niedobór tej witaminy może skutkować osłabieniem i złym samopoczuciem. 
Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Rowan zaobserwowali, że wyrównanie poziomu tej substancji w organizmie powoduje, że czujemy się mniej zmęczeni i ospali. Złe samopoczucie może również wynikać z niedoborów witaminy D. Jeśli dostrzegasz u siebie wyżej wymienione objawy, koniecznie zrób odpowiednie badanie krwi.
Często chorujesz? Prawdopodobnie borykasz się z obniżonym poziomem witaminy D. 
Witamina, o której dziś piszemy pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji. Jedną z nich jest wzmacnianie układu odpornościowego. Odpowiedni jej poziom powoduje, że nasze ciało samoczynnie walczy z wirusami i różnymi chorobami. Osoby borykające się z obniżonym poziomem witaminy D częściej chorują, stają się znacznie bardziej podatne na infekcje. Częściej zmagają się z chorobami dróg oddechowych, katarem czy przeziębieniem. W okresie zwiększonej zachorowalności koniecznie uzupełnij deficyt witaminy D. Dzięki temu twój organizm stanie się bardziej odporny na wirusy.

 

Komentarze