Czterech Polaków skazanych za handel ludźmi!

 

Czterech Polaków zostało skazanych przez sąd w Newcastle na kary więzienia za handel ludźmi i współczesne niewolnictwo. Zmuszali oni innych Polaków do słabo płatnych prac, pozbawiając ich jednocześnie zarobionych pieniędzy.

 

Mężczyźni – 20-letni Seweryn S., 27-letni Paweł M., 40-letni Sebastian M. i 45-letni Robert M. – namawiali na przyjazd do Wielkiej Brytanii bezrobotnych i osoby z kłopotami osobistymi, obiecując im dobrze płatną pracę w północno-wschodniej Anglii.

 

Ich ofiary mieszkały w ciasnych mieszkaniach o niskim standardzie, a zarobki – w wysokości płacy minimalnej – wpływały na konta bankowe kontrolowane przez oprawców.

 

Czterech Polaków zostało skazanych na bezwarunkowe kary pozbawienia wolności od pięciu do dwunastu lat.

 

„Kiedy członkowie grupy zorientowali się, że trwa policyjne śledztwo w ich sprawie, próbowali usunąć lub zniszczyć wszystkie dowody, które łączyłyby ich z tą sprawą. Pomimo ich wysiłków Królewska Służba Prokuratorska (CPS) pracując wspólnie z detektywami była w stanie odtworzyć pełen obraz sytuacji, pokazujący skalę ich kryminalnej działalności” – powiedział starszy prokurator Jim Hope. 

 

W styczniu 2017 roku dwóch innych Polaków – 35-letni Krystian M. i 38-letni Erwin M. – zostało skazanych na sześć lat więzienia za niewolnicze traktowanie kilkunastu Polaków, których zmuszano do pracy w magazynach sklepów Sports Direct, pozbawiając ich większości pensji i zabierając im dokumenty tożsamości.

 

Źródło: PAP

MB

 

 Komentarze