Czujesz się PRZEPEŁNIONY, bo za dużo zjadłeś? JEST NA TO PROSTA RADA!

Uczucie przepełnienia towarzyszące nam po posiłku nie należy do przyjemnych. W konsekwencji może prowadzić do niestrawności oraz wzdęć. Jest na to prosta rada.

Istnieją produkty, które w szybki i skuteczny sposób niwelują uczucie przepełnienia i przyśpieszają trawienie.

 

Oto produkty, które regenerują organizm po przejedzeniu:

 

1.Wyciśnięty sok z cytryny. Zawarte w niej terpeny pobudzają produkcję enzymów trawiennych. Cytryna przyśpiesza więc trawienie oraz oczyszczanie organizmu z toksyn.

Wystarczy jedna łyżeczka soku z cytryny rozpuszczona w szklance gorącej wody. Tak przygotowany napój warto pić każdego dnia.

 

2.Imbir. Przegotowana woda z sokiem z cytryny i imbirem. Rozgrzewa żołądek, zwiększa produkcję soków trawiennych i przyspiesza przemianę materii.

 

3.Napar z majeranku jest idealny na przejedzenie. Majeranek łagodzi wszelkie problemy gastryczne wynikające z niestrawności. Bierzemy trzy łyżeczki majeranku, zaparzamy szklanką wrzątku i trzymamy pod przykryciem przez 15 minut.

 

4.Napar z kminku. Idealnie sprawdza się na wzdęcia, ciężki brzuch oraz niestrawność.

 

5.Melisa, mięta, koper włoski. Zioła te przyspiesza produkcję i wydzielanie enzymów trawiennych. Działają rozkurczowo i niwelują uczucie ciężkości.

 

5.Ocet jabłkowy. Przygotuj roztwór ze szklanki ciepłej wody i łyżki stołowej octu. Można również dodać sok z cytryny i odrobinę miodu.

 

6.Wysokoprocentowe trunki w niedużych ilościach poprawiają krążenie w jelitach i pobudzają pracę układu trawiennego. Wystarczy 50 g alkoholu, np. wódki z pieprzem, żołądkowej lub likieru ziołowego.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masz słabość do tego trunku? Oto najbardziej KALORYCZNE ALKOHOLE!

 

Źródło:światrodziców/pixabayKomentarze