Czuł się samotny, więc zdecydował się na psa. Zamiast zwierzaka domowego kupił sobie przysmak kulinarny

kupił

Mieszkaniec Chin czuł się samotny, więc kupił sobie zwierzaka. Po pewnym czasie zorientował się, że zamiast psa sprawił sobie szczura bambusowego.

Ta historia stanowi klasyczny przykład kupna kota w worku. Mężczyzna chciał sprawić sobie zwierzaka, którego mógłby głaskać czy chodzić z nim na spacery. Na początku nic nie wskazywało, że zamiast psa kupił coś innego. Dopiero po pewnym czasie zaczął go niepokoić wygląd swojego pupila.

 

 

 

Opublikował w sieci jego zdjęcie, aby upewnić się co to za dziwna rasa. Szybko okazało się, że jest posiadaczem nie psa a szczura, a konkretnie szczura bambusowego.  Ta odmiana w wielu częściach Chin stanowi przysmak kulinarny. Mężczyzna oddał zwierzaka, ponieważ jak sam przyznał, nie potrafił się nim odpowiednio zaopiekować.

 

 

 

Szczur bambusowy to gryzoń spotykany w Azji, zwłaszcza w południowych Chinach, Wietnamie i Tajlandii. Może osiągnąć rozmiar do 50 centymetrów, a jego futro jest miękkie. Swoją nazwę zawdzięczają głównemu składnikowy ich diety, a więc bambusa. Zwierzęta te kopią swoje nory w okolicach korzeni tego drzewa, a nocą żerują na powierzchni ziemi.

 

 

 

 

ZOBACZ:Popyt zdecydowanie przewyższył podaż. W niektórych miejscach już pierwszego dnia zabrakło towaru

 

 

 

 

 

foto twitter / źródło newshub.co.nz / straitstimes.com

 

Komentarze