Czy będzie można iść do kościoła? Jest oficjalne stanowisko!

Od 28 grudnia do 17 stycznia w Polsce będzie trwała narodowa kwarantanna. Co z kościołami? Czy w tym czasie pójdziemy na mszę?

Adam Niedzielski, minister zdrowia, uspokoił wiernych. W czasie narodowej kwarantanny będzie obowiązywał obecny limit, czyli w budynku kościoła będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 mkw.

Zobacz także: Młoda aktorka chwali się PRZEŚWITUJĄCĄ kreacją! Ale fotka!

Fot. Pixabay

W listopadzie Mateusz Morawiecki tłumaczył, że świątynie nie są miejscem, w którym czai się na nas zagrożenie epidemiczne. Innego zdania jest prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

– W gruncie rzeczy decydują odstępy i to, jaki jest obieg powietrza (wpływ ma np. wietrzenie pomieszczenia). Po pierwsze kościoły są obiektami, które nie wpływają w istotny sposób na ruchliwość społeczną. W tej chwili może przebywać w kościele 1 osoba na 15 mkw., więc jeśli stoimy na środku, mamy koło o średnicy ok. 4,5 m. Dlatego ryzyko jest trochę mniejsze niż w sklepach. Wysokość nie ma tutaj jednak żadnego znaczenia – powiedział w rozmowie WP Kobieta prof. Gut.

Przypomnijmy, że z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. konieczne czynności służbowe.

Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. ponownie zostanie ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych. Otwarte pozostaną m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Ograniczone zostanie działanie hoteli. Stoki narciarskie zostaną zamknięte. Infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko w ramach sportu zawodowego, a przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna.

Zobacz także: Doda chwali się TATUAŻEM! Nie zgadniesz, gdzie go ma!

Źródło: WP Kobieta

Fot. PixabayKomentarze