Czy polscy piłkarze zagrają na mistrzostwach w Katarze? Jan Tomaszewski mówi o cudzie.

W poniedziałek podczas losowania w Zurychu polscy piłkarze poznali swoich rywali w eliminacjach do Mistrzostw Świata. W grupie biało-czerwonych nie ma bardzo silnych drużyn, ale słynny bramkarz Jan Tomaszewski jest pełen obaw, czy reprezentanci naszego kraju zakwalifikują się do finału.

Jego zdaniem mamy piłkarzy światowej klasy, a rywale wcale nie są obecnie aż tacy silni.

Powinniśmy wygrać tę grupę i awansować z pierwszego miejsca na mistrzostwa świata” – powiedział Tomaszewski w Radiu Zet. Szybko jednak dodał, że mimo doskonałych zawodników Polsce brakuje drużyny. Najlepszym tego dowodem są fatalne mecze polskich piłkarzy w Lidze Narodów.

Dokonamy cudu nad Wisłą, jeśli w tej grupie wywalczymy miejsce barażowe” – stwierdził Tomaszewski.

Przypomnijmy, że najważniejszy na świecie turniej piłkarski zostanie zorganizowany w Katarze za dwa lata – w listopadzie i grudniu 2022 roku. Zagrają w nim 32 drużyny, w tym 13 europejskich. Bezpośredni awans do finału zapewnią sobie zwycięzcy grup. Te zespoły, które uplasują się na drugich miejscach powalczą ze sobą w meczach barażowych.

Na naszym kontynencie jest 10 grup. Polska znalazła się w grupie I, w której wylosowano też Anglię, Węgry, Andorę, Albanię i San Marino. W pozostałych są: Portugalia, Serbia, Irlandia, Azerbejdżan, Luksemburg (grupa A); Hiszpania, Szwecja, Gruzja, Grecja, Kosowo (grupa B); Włochy, Szwajcaria, Irlandia Północna, Litwa, Bułgaria (grupa C); Francja, Finlandia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan (grupa D); Belgia, Walia, Czechy, Estonia, Białoruś (grupa E); Dania, Austria, Szkocja, Mołdawia, Izrael, Wyspy Owcze (grupa F), Holandia, Norwegia, Turcja, Czarnogóra, Łotwa, Gibraltar (grupa G), Chorwacja, Rosja, Słowacja, Słowenia, Cypr, Malta (grupa H) oraz Niemcy, Rumunia, Islandia, Armenia, Macedonia Północna i Liechtenstein (grupa J).

Pierwsze mecze eliminacyjne już w marcu 2021 roku.

TPKomentarze