Czy Rosjanie nadal KOCHAJĄ PUTINA?! Czy staje się dla nich WROGIEM NUMER 1?!

Historyk Piotr Zychowicz rozmawia ze znakomitą reportażystką Barbarą Włodarczyk o Władimirze Putinie. Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie w obliczu agresji w Ukrainie? Czy Putin nadal jest kochany przez rosyjskie społeczeństwo? Czy może wręcz przeciwnie?

Szalona miłość?

Barbara Włodarczyk od 30 lat zajmuje się Rosją i wiele lat spędziła w tym kraju. Zna doskonale ten kraj i Rosjan. W zeszłym roku napisała książkę „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin”. Przez lata rosyjskie kobiety ubóstwiały wręcz Władimira Putina. Robił na nich wrażenie i podobał się im pod wieloma względami. Rosyjskie media na każdym kroku przekonuje, że w Ukrainie trwa operacja pokojowa. Rosja pomaga Ukrainie, bo NATO zaatakowałoby Rosję. Ostatnio dziennikarka w głównym wydaniu wiadomości państwowej telewizji wyszła przed kamery z plakatem, który mówi „nie” wojnie. Doszło do skandalu. Internauci potępili dziennikarkę. Pod jej adresem na forach internetowych padają wulgaryzmy. Nie wiadomo jednak czy te komentarze piszą trolle czy prawdziwi Rosjanie.

Bunty nie na prowincji

Rosjanie buntują się przeciwko wojnie w Ukrainie. Jednak dzieje się to tylko w dużych miastach Rosji. Prowincja, małe miasteczka i wsie nie reagują. Putinowska narracja trafia do mieszkańców prowincji. Niesłychane jest to, że po inwazji Putina na Ukrainę jego notowania wzrosły. Poparcie dla prezydenta wynosi aktualnie ponad 70 procent. Według Barbary Włodarczyk badania przeprowadziła wiarygodna sondażownia. Telewizje pokazywały wypowiedź matki żołnierza, który zginął w Ukrainie. Kobieta powiedziała, że jest to cena za „braterską pomoc” jaką Rosja pospieszyła do Ukrainy.

Reakcje na sankcje

Jak Rosja zareaguje na nałożone sankcje? Prowincja jest odporna na sankcje. Jej nie dotyka ucieczka wielkich firm z Rosji, likwidację restauracji McDonald’s czy problemy z bankomatami. Władza inwestuje ogromne pieniądze w propagandę. A ta trafia do większości społeczeństwa i jest przyjmowana jak sprawdzone informacje. Prowincja uważa, że Putin jest najlepszym przywódcą, bo nie daje obrażać Rosjan, Zachód nie rozumie Putina. Większość społeczeństwa uważa, że Putin jest po prostu dobrze znany, a ktoś nowy to wielka niewiadoma.

Źródło, Video: YouTube/ Historia Realna

Zdjęcie: Facebook/ W UkrainieKomentarze