Czy to JUŻ KONIEC szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym? Wiemy, kiedy opuści go OSTATNI pacjent!

Od momentu rozlania się II fali koronawirusa po Polsce powstało w naszym kraju kilkanaście szpitali tyczmczasowych. Właśnie zaczynają być podejmowane decyzje o zamykaniu tych placówek.

Na Stadionie Narodowowym w Warszawie ostatni pacjent zostanie wypisany a działalność szpitala zostanie zawieszona:

 

W najbliższą niedzielę ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zostanie wypisany ostatni pacjent, a szpital zostanie zlikwidowany, a jeżeli chodzi o precyzję – jego działalność zostanie zawieszona – powiedział Michał Dworczyk.

 

Był to pierwszy szpital tymczasowy w Polsce, w obiekcie hospitalizowano ponad 1,8 tys. pacjentów. W razie nagłego pogorszenia sytuacji pandemicznej szpital będzie mógł szybko zostać przywrócony. Cały sprzęt medyczny pozostanie na miejscu:

 

Większość infrastruktury pozostanie, żeby być takim zabezpieczeniem, które – mamy nadzieję – że nie będzie wykorzystane.

 

W szczytowym momencie III fali pandemii COVID-19 w Szpitalu Narodowym przebywało jednocześnie 350 pacjentów. W dwunastu odcinkach plus na oddziale intensywnej terapii w ciągu jednej, 12-godzinnej zmiany pacjentami opiekowało się jednocześnie 30 lekarzy, 108 pielęgniarek i 30 ratowników medycznych (z czego w danym momencie w strefie brudnej przebywała połowa z nich).

Szpital Tymczasowy w Warszawie powstał na PGE Narodowych ponieważ to wielefunkycjna arena, o kubaturze miliona m3.  Możliwe było wyznaczenie bezpiecznych dróg dla pacjentów szpitala.

PixabayKażdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o spadku liczby zakażeń. Dzięki poprawie sytucacji epidemicznej można liwidować tzw. łóżka Covidowe.

 

Źródło: forsal.pl

Zdjęcie: pixabay

 Komentarze