seks

Czy warto przyznać się DO ZDRADY SPRZED LAT? Zobacz, czy w związku ZAWSZE NALEŻY MÓWIĆ PRAWDĘ

Badania przeprowadzone w 1996 roku przez uczonych Harvardu potwierdzają, że praktycznie każdy z nas kłamie. 80 procent kłamstw dotyczy nas samych – chcemy wypaść lepiej, pokazać się w jak najkorzystniejszym świetle, kłamiemy znajomych opowiadając o swojej przeszłości. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się czy warto zawsze mówić prawdę w związku.

Wielu z nas kłamie w związku. Co ciekawe, to zwykle mężczyźni udają poza domem kogoś zupełnie obcego. Wynika to z potrzeby ogromnej akceptacji, a także ze strachu przed odrzuceniem znajomych. Czy każdy z nas zakłada maski, udając przed partnerem lub partnerką człowieka nieskazitelnego?

Kobiety posuwają się do kłamstwa w kwestiach błahych, które zwykle dotyczą pieniędzy. Nie przyznają się partnerom do tego, ile wydały na nową butę czy sukienkę. Jak wynika z badań opublikowanych przez amerykańskich naukowców, kobiety potrafią kłamać również na temat seksu. Część z nich kłamie, że przeżywała orgazm… w sytuacji, w której seks był kompletną klapą.

Kłamstwo w związku może doprowadzić do nieporozumień, braku odpowiedniej komunikacji, może stać się przyczyną ograniczonego zaufania, a nawet zdrady podyktowanej zazdrością czy chęcią zemsty.

Kiedy nie warto mówić prawdy w związku?

Nie warto być zbyt szczerym w kwestiach, które mogłyby urazić naszą drugą połówkę. Jeśli uważasz, że seks z poprzednim partnerem / partnerką był o niebo lepszy… wspomnienia zachowaj dla siebie. Takie wyznanie może stać się przyczyną ogromnego kryzysu w relacji.

A co ze zdradą, która wydarzyła się kilka lat temu?

Tutaj zdania są podzielone, jednak wielu specjalistów podkreśla, że wcale nie przyznajemy się do zdrady dlatego, że kochamy partnera i chcemy być szczerzy. Przyznajemy się, bo nie możemy znieść ciężaru własnego błędu i pragniemy przerzucić jego część na partnera. Innymi słowy – chcesz poczuć ulgę poprawić swoje samopoczucie, nie jego – tłumaczą specjaliści z Womens Health.

Na to pytanie sami musicie sobie odpowiedzieć, ponieważ wszystko zależy od pobudek, którymi się kierujecie. Chcecie poczuć ulgę czy chcecie zacząć od nowa?

ŹRÓDŁO: WOMENS HEALTH

ZDJĘCIE: PIXABAY

ZOBACZ TEŻ: Szokujący wpis PUDZIANA! „Jeżeli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy…

Komentarze