Pilne wieści od Dawida Kubackiego. Powiedział CO zrobiła Marta!

Marta Kubacka przez 16 lat trenowała szermierkę, jednak z powodu kontuzji musiała zrezygnować ze sportowej kariery. Gdy została żoną Dawida Kubackiego, skoncentrowała się na życiu rodzinnym. O Marcie słyszeliśmy głownie w kontekście narodzin dzieci: w 2020 roku Zuzanny i w styczniu 2023 r. córki Mai.

Wydawało się więc, że Marta Kubacka żyła w cieniu męża, jednak w marcu 2023 r. to ona stanęła na pierwszym planie. Jak się okazało, młoda kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala, a Dawid Kubacki zakończył swój udział w Pucharze Świata i pilnie wrócił do kraju.

 

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła.

– pisał wtedy.

 

Przez kolejne tygodnie żona skoczka przebywała w szpitalu – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dziś jednak Dawi przekazał wieści na temat Marty.

 

https://www.instagram.com/dawid.kubacki.official/

 

Marta Kubacka wróciła do domu!

 

Tym razem są to dobre wiadomości, bo Marta Kubacka – po niemal miesięcznym pobycie – wyszła ze szpitala:

 

Wróciliśmy dzisiaj do domu🏠i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy.

 

Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów!

– podziękował Dawid.

 

Marta Kubacka rozrusznik serca

 

Ale też poinformował, że Marta Kubacka ma wszczepiony rozrusznik serca:

 

Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie.

 

Co to jest rozrusznik serca?

 

Rozrusznik serca to urządzenie, którego zadaniem jest regulacja pracy serca. Wszczepia się go, gdy akcja serca u danej osoby jest zbyt wolna i nieregularna.

 

Rozrusznik to urządzenie elektryczne z baterią o żywotności od 5 do kilkunastu lat. Tym samym osoby, które mają rozrusznik muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Dotyczy to aktywności, które mogłyby uszkodzić rozrusznik – np. sztuki walki, ale też kontaktu z różnymi urządzeniami – jak na przykład bramki wykrywające metal.

 

Z pewnością więc Marta Kubacka będzie musiała zwracać baczną uwagę na wykonywane codziennie czynności i wdrożyć się do funkcjonowania z rozrusznikiem.

 

>>>NAGA kobieta BIEGŁA przez park we Wrocławiu. Potem rozległy się przeraźliwe KRZYKI!

 

Komentarze