Debata prezydencka! Jest oficjalne oświadczenie.

Debata TVN, TVN24, Onet i WP nie odbędzie się. Jest oficjalne oświadczenie mediów.

Wspólna debata TVN, TVN24, Onet i WP nie odbędzie się w wyniku odmowy prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy debaty wydali specjalne oświadczenie, które podpisali redaktorzy naczelni tych mediów.

-TVN, TVN24, ONET oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

-Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii. – czytamy w oświadczeniu.

Do sprawy odniósł się kandydat na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Jak napisał chce tej debaty i zaproszenie od razu po jego wystosowaniu zdecydował się przyjąć.

-Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzej Duda przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, Onet WP. Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie! – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Z kolei przeciwny takiej formie debaty był aktualny prezydent Andrzej Duda.

 Komentarze