Decyzja ws. 1 września! „Czy wyśle Pan swoje dzieci do szkoły?”

1 września. Powrót dzieci do szkół. Sprawę skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Pomimo wysokich liczb dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce, szef resortu edukacji  Dariusz Piontkowski zapowiada powrót dzieci do szkół od 1 września. Rafał Trzaskowski odpowiedział Onetowi, czy wyśle swoje dzieci do szkoły.

-Skoro rząd bierze odpowiedzialność za to, że szkoły będą bezpieczne, to zapewne tak.Będziemy pewnie podejmować decyzję we wrześniu. Ja pracuję, moja żona też, więc trudno sobie wyobrazić sytuację, że przez wiele miesięcy dzieci są same w domu. Musimy się nad tym bardzo poważnie zastanowić. Myślę, że wszyscy – my, rodzice – będziemy czekać z decyzjami do ostatniej chwili i obserwować, czy i jak się rozwija epidemia – skomentował Rafał Trzaskowski.

Jak dodał nie posiada żadnych dodatkowych instrumentów, które mogłyby mu pomóc ocenić sytuację. Jak dodał już od kilku miesięcy, kiedy trwa pandemia, samorząd zwraca się do rządu o więcej informacji. Samorządowcy proszą także o konsultacje ws. zarządzeń. Zdaniem Trzaskowskiego rząd stara się przerzucić odpowiedzialność na samorządy.

Rafał Trzaskowski dodał, że jak każdy obywatel obawia się o swoje dzieci. Jego zdaniem paradoksalne jest, kiedy dziennikarze pytają samorządowców o zdanie w tej sprawie. Trzaskowski podkreśla, że rząd nie udziela im więcej informacji.

-To wynika z tego, że rządzący tak umiejętnie potrafią zrzucać odpowiedzialność na innych. Kiedy oświadczyli wszem i wobec, że sobie poradzili z epidemią i że należy na wyścigi organizować wybory, to sami wypinali pierś po ordery. – dodał Trzaskowski.

 

Komentarze