Dlaczego ludzie kupują obrączki przez internet? Powody mogą cię zaskoczyć

Zastanawiacie się nad zakupem obrączki ślubnej w sieci? Na taki krok decyduje się coraz więcej przyszłych małżonków. Jakie niesie to za sobą plusy a jakie minusy? Zapytaliśmy o to, współwłaściciela strony sprzedającej obrączki – paraobraczek.pl – pana Rafała Skrzypaszka.

Zakupy online, bez konieczności wstawania z kanapy, są niezwykle wygodne. Dzięki nim możemy w zaciszu własnego domu, z kubkiem kawy w dłoni, przejrzeć ulubione strony z różnymi produktami – nowoczesnymi gadżetami, sprzętem AGD, kosmetykami czy po prostu z ubraniami. Ale jak to się ma w przypadku obrączek ślubnych lub jakiejkolwiek innej biżuterii? Postanowiliśmy zapytać o to współwłaściciela sklepu internetowego sprzedającego obrączki – paraobraczek.pl – pana Rafała Skrzypaszka.

Redakcja: Pierścionek zaręczynowy, czy obrączka ślubna, to bardzo sentymentalna rzecz i często – spory wydatek finansowy. Podczas takiego zakupu warto więc upewnić się, że dostajemy dokładnie to, za co płacimy. Co przemawia za tym, żeby dokonać takiego zakupy właśnie przez internet?

Rafał Skrzypaszek: Przede wszystkim oszczędność czasu, dzięki możliwości porównania wielu ofert w jednym miejscu, kopalni możliwości jaką jest internet. Odwiedzenie kilku sklepów z pewnością zajmie nam cały dzień lub nawet więcej, natomiast w internecie możemy to samo zrobić w ciągu nawet jednej godziny. Oprócz tego wymierna jest korzyść finansowa. Porównując ceny podobnych obrączek mamy pojęcie, gdzie warto kupić żeby wydać mniej.

Redakcja: Wiele osób woli kupić obrączkę przez internet, ponieważ może ją nabyć taniej. Jaką kwotę zwykle przeznaczają na taki zakup, gdyby miał to Pan określić w widełkach?

Rafał Skrzypaszek: Dobre, solidne obrączki to wydatek od 2000 do 4000 zł. Jest to wystarczający zakres, żeby wybrać swoje wymarzone obrączki i żeby cieszyć się nimi przez całe życie.

Redakcja: Kim są najczęściej klienci Pana sklepu?

Rafał Skrzypaszek: W większości zamówienia składają panowie i to zarówno w przypadku pierścionków zaręczynowych, jak i obrączek. Natomiast jeżeli chodzi o telefony z pytaniami i zapytania składane przez stronę o obrączki, to tutaj myślę, że 90% to panie. W parze narzeczonych to zazwyczaj panie dbają o szczegóły i detale zamawianych obrączek.

www.paraobraczek.pl

Redakcja: Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie, jak diament czy inny drogocenny kamień, będzie wyglądał w rzeczywistości. Czy zdarzyło się, że klient wracał do Pana niezadowolony i chciał zwrócić lub wymienić towar?

Rafał Skrzypaszek: Nie mieliśmy jeszcze nigdy reklamacji dotyczącej jakości brylantów czy kamieni kolorowych. Kamienie oprawiane przez nas w obrączkach są najwyższej jakości i zawsze zgodne z certyfikatem. Odcienie kamieni kolorowych również są bardzo bliskie temu, co widzimy na zdjęciach. Bardzo dbamy o wszelkie szczegóły zamówienia, ponieważ wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach.

Redakcja: Jakie obrączki ślubne cieszą się w tym sezonie największym powodzeniem?

Rafał Skrzypaszek: Zdecydowanie, jak co roku, ponadczasowa klasyka, zaokrąglone obrączki, gładkie w żółtym kolorze złota. Ale na zaznaczenie zasługuje fakt, że coraz więcej klientów zauważa piękno czerwonego złota, potocznie zwanego różowym.

Pexels

Redakcja: Czy zdarzyło się, że to kobieta była klientką Pana sklepu i to ona wybierała dla siebie pierścionek zaręczynowy? Czy zwykle są to jednak mężczyźni?

Rafał Skrzypaszek: Tak jak już wcześniej wspomniałem, zdecydowanie pierścionki zaręczynowe wybierają Panowie, chcąc zaskoczyć swoją panią. Natomiast i tu czasami przyszłe narzeczone doradzają panom, co mają wybrać.

Redakcja: Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu obrączki w sieci?

Rafał Skrzypaszek: Ten temat jest bardzo obszerny. Nie będę opisywał, wymienię tylko najważniejsze elementy. Soczewka, czyli zaokrąglenie wnętrza obrączki to najważniejsza rzecz dla komfortu noszenia. Zwracajmy również uwagę na to czy podana jest waga obrączek, jeżeli na różnych stronach widzimy różne wagi tych samych wzorów to wybierajmy te cięższe, będą nieco droższe, ale również bardziej trwałe. Ważny jest też serwis gwarancyjny taki jak dożywotnia gwarancja na stop złota, dożywotnie darmowe odświeżanie (polerowanie z rys), czy nawet gratisowa pierwsza zmiana rozmiaru obrączek, co jako nieliczni mamy w swojej ofercie. Wszystkie te ważne w wyborze elementy są opisane szczegółowo w poradniku w naszym sklepie internetowym.

Redakcja: Czy można kupić wysokiej jakości pierścionek zaręczynowy lub obrączkę ślubną przez internet?

Rafał Skrzypaszek: Oczywiście oprócz jakości brylantów i kamieni, które zawsze powinny być opisane w ofercie ważna jest próba złota jaką wybierzemy. Do noszonej na palcach biżuterii najlepszą próbą jest 585, bo nie będzie się przebarwiała jak niższe próby, czy nie będzie się tak szybko niszczyć (rysować i ścierać na grubość) jak próba wyższa.

Redakcja: Największy bestseller w Pana sklepie to…?

Rafał Skrzypaszek: Bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Mamy tak dużo różnych wzorów pierścionków i obrączek, że nie ma tu zdecydowanego faworyta, każdy ze wzorów z naszej oferty znajduje swojego amatora.

Pexels

Redakcja: Ile kosztuje najdroższa obrączka ślubna w Pana sklepie i dlaczego jest ona taka wyjątkowa?

Rafał Skrzypaszek: Mamy bardzo dobre, czyli niskie ceny, więc tu Pani nie zaszokuję, najdroższe obrączki z kilkoma brylantami to około 6 tysięcy złotych, ale realizujemy również zamówienia indywidualne i tu rekord jest już znacznie ciekawszy, bo za samą damską obrączkę wysadzaną brylantami, klientka zapłaciła około 30 tysięcy złotych. W pierścionkach dla porównania najdroższa sprzedaż z jednym brylantem to około 65 tysięcy złotych.

Redakcja: Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów w sprzedaży.

Rafał Skrzypaszek: Dziękuję za rozmowę i życzenia. I zapraszam serdecznie do nas, zawsze służymy pomocą, radami i dobrą ofertą.

Zdjęcia: PexelsKomentarze