Dlaczego niektóre kobiety PODRYWAJĄ ŻONATYCH MĘŻCZYZN? Poznaj odpowiedź!

Dlaczego niektóre kobiety PODRYWAJĄ ŻONATYCH MĘŻCZYZN? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona i wynika z wielu elementów. W dzisiejszym artykule postaramy się wam dokładnie wyjaśnić, czemu niektóre przedstawicielki płci pięknej tak lgną do zajętych facetów.

W wielu środowiskach zdradę czy flirtowanie z zajętym mężczyzną postrzega się dość nieprzychylnie. Niektóre panie nie uznają takiego sposobu myślenia za właściwy, dlatego bezpardonowo umawiają się z mężczyznami, którzy noszą na palcu złotą obrączkę. Jaki mają w tym cel i czym się kierują?

Badacze z Uniwersytetu z Louisville przeprowadzili badania, z których wynikło, że dla niektórych kobiet fakt, że mężczyzna nosi na palcu obrączkę oznacza, że jest już „sprawdzony” i posiada pozytywne cechy. Jest więc… „pożądanym towarem” 🙂

Drugim powodem, dla którego kobiety polują na żonatych facetów jest zasada tzw. niedostępności. Cytując klasyka: „zakazany owoc smakuje najlepiej”! Kobiety uznają, że żonaty mężczyzna musi mieć w sobie coś wyjątkowego, a fakt, że nosi na palcu obrączkę, wydaje im się jeszcze bardziej pociągający. Reguła niedostępności ma ogromną moc. Wiedzą o tym specjaliści od handlu czy sprzedaży. Nie raz spotkaliście się pewnie z krzyczącym hasłem na stronach sklepów internetowych: „zostały już tylko dwie sztuki”. Doskonale wiecie, jaką moc mają te słowa…

Trzeci powód może być następstwem tzw. Kompleksu Elektry – podświadomego pociągu płciowego do rodzica przeciwnej płci przy jednoczesnej wrogości do drugiego rodzica. Mała dziewczynka, która zakochuje się w swoim ojcu widzi w matce rywalkę. W dorosłym życiu może mieć problemy z nawiązywaniem normalnych relacji, tworzeniem związków. Może również czuć ogromną potrzebę rywalizowania o mężczyznę (żonatego) z innymi kobietami.

Źródło: Women’s Health

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz również:To nagranie powinien zobaczyć KAŻDY RODZIC! Da ci do myślenia…



Komentarze