Do internetu wyciekł LIST! Napisali do Trzaskowskiego. Ma oficjalnie złożyć…

List Obywateli RP do Rafała Trzaskowskiego. Pojawiła się ważna prośba.

Obywatele RP złożyli powyborcze gratulacje Rafałowi Trzaskowskiemu.Członkowie ruchu zaapelowali także do prezydenta Warszawy o złożenie partyjnej legitymacji. „Więcej demokracji” – napisali w liście do prezydenta Warszawy.

Obywatele RP szczerze i serdecznie gratulują Panu wyniku – otwarcie mówiąc, on znacznie przekroczył nasze przewidywania, choć nie wystarczył do zwycięstwa, które w naszej ocenie nie było w żaden sposób możliwe, a sama decyzja o udziale opozycji w tych wyborach była w naszym przekonaniu z wielu powodów błędem” – czytamy na początku listu.

Jak dodają aktywiści porażka może zbudować podstawy na przyszłości. Dodali, że mobilizacja jaka miała miejsce w szeregach opozycji nie może zostać wyczerpana.

„Spada na Pana w tej sytuacji ogromny ciężar odpowiedzialności. Ma Pan mandat 10 milionów wyborców i jest Pan depozytariuszem nadziei, której nie wolno zawieść. Wiemy, że podejmie Pan tę odpowiedzialność i z zainteresowaniem patrzymy na zapowiedzi powołania ruchu obywatelskiego” – kontynuują Obywatelem RP, tym samym pochwalając inicjatywę Trzaskowskiego dotyczącą stworzenia ruchu obywatelskiego.

„Ma Pan rację – partie tu nie wystarczą. Ruch powinien próbować objąć całość w jej różnorodności – nie część” – dodano.

Obywatele RP podkreślili, że wystosowują apel do prezydenta Warszawy o rozstanie się z legitymacją partyjną. Tym samym Trzaskowski ma dać jasny i czytelny sygnał, że chodzi o dobro Polski a nie interesy partii.

„Dlatego apelujemy do Pana, by rozstał się Pan z partyjną legitymacją, dając sygnał dla wszystkich czytelny i tak stanowczy, jak to jest możliwe, że w tej grze chodzi o dobro Polski, a nie o partyjne przewagi” – piszą aktywiści.Komentarze