Do kiedy można skorzystać z bonu turystycznego? Uważaj – bo ci przepadnie!

Polski Bon Turystyczny został wprowadzony po to, żeby umożliwić rodzinom darmowy wypoczynek w kraju oraz wesprzeć branżę turystyczną, która ucierpiała w wyniku wybuchu pandemii.

Bon ten wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia i 1000 zł na dziecko, które ma orzeczoną niepełnosprawność. Do kiedy można go wykorzystać?

Rząd przedłużył termin, do którego można skorzystać z bonu

Według pierwotnych założeń, z Polskiego Bonu Turystycznego można skorzystać do końca marca 2022 roku. Rząd zapowiedział jednak przedłużenie tego terminu aż o pół roku. Oznacza to, że jeśli nie wykorzystaliście jeszcze bonu, możecie skorzystać z niego aż do września 2022 roku.

Informacja ta została potwierdzona na oficjalnej stronie bonu.

Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i jednocześnie branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. To dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który możesz wykorzystać aż do końca marca 2022 roku – czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Bonu Turystycznego.

Kto może skorzystać z bonu turystycznego?

Bon turystyczny należy się wszystkim, którzy mają co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każdego z potomków rodzicom przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Więcej dostaną rodzice dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – im przysługuje aż 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą – poinformowano na oficjalnej stronie Polskiego Bonu Turystycznego.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: PixabayKomentarze