Do kiedy potrwa epidemia? Eksperci oszacowali datę apogeum rozwoju koronawirusa!

Do kiedy potrwa epidemia? Eksperci oszacowali datę apogeum rozwoju koronawirusa!

Do kiedy potrwa epidemia? To pytanie zadaje sobie obecnie praktycznie każdy z nas. Znamy datę apogeum rozwoju koronawirusa na terenie naszego kraju.

Do kiedy potrwa epidemia? To pytanie zadaje sobie zapewnie każdy z nas. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie liczba ofiar koronawirusa stale rośnie. Na pytanie kiedy moglibyśmy spodziewać się końca epidemii postanowiła odpowiedzieć firma ExMetrix, zajmująca się modelowaniem i prognozowaniem procesów gospodarczych i rynkowych, a także demograficznych. Jedna z najnowszych analiz ExMetrix dotyczy przebiegu koronawirusa w naszym kraju. Na podstawie zebranych dotąd danych firma postanowiła przygotować prognozę co do rozwoju obecnej sytuacji epidemicznej. Badanie niesie ze sobą zarówno pozytywną wiadomość jak i także tą negatywną…

 

 

Zacznijmy więc od smutnych wiadomości. Zgodnie z badaniem ExMetrix w dniach 28.03 – 08.04.20 miejsce będzie miał najszybszy wzrost liczby zarażonych. Dziennie zachorowywać będzie 400 osób. Co za tym idzie, szybko będzie zwiększać się ogólna pula chorych. Według prognozy ekspertów w szczycie zachorowań liczba zakażonych koronawirusem Polaków wzrośnie do 9 tysięcy.

 

Pozytywna wiadomość jest taka, że według prognozy ExMetrix koniec epidemii jest bliżej niż mogłoby się wydawać. Według prognoz apogeum epidemii przypada na 20 kwietnia, to  właśnie wtedy liczba zakażonych w Polsce ma dobić do 9 tysięcy zarażonych. Warto podkreślić także, że zgodnie z modelem przygotowanym przez ExMetrix liczba zakażonych będzie spadać. I to będzie moment zwrotny całej epidemii w Polsce. Jej czas trwania będzie nieco dłuższy niż w Chinach, gdzie epidemia trwała 2,5 miesiąca.

 

ZOBACZ TAKŻE: WSTRZĄSAJĄCE informacje ws. statystyk zmarłych na koronawirusa! Liczby odbiegają od rzeczywistości?!

 

fot. pixabay

źródło: gazeta pomorska

 

 

 Komentarze