Do Polaków trafią 3 miliardy zł! Wszystko za sprawą nowego programu UE

Unia Europejska zaakceptowała program pomocowy dzięki któremu do Polaków trafi 3 miliardy złotych. Do kogo trafią pieniądze? 

UE zaakceptowała program pomocowy dzięki któremu do Polaków trafią 3 miliardy złotych. Pieniądze zostaną one przekazane w ramach pomocy doraźnej a także i przyszłej dla przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczne wieści. Zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce

 

To już kolejne środki pieniężne przekazane przez Komisję Europejską w ramach wsparcia polskich przedsiębiorców w finansowaniu działalności bieżącej i przyszłej. Środki pieniężne dzięki którym sfinansowana będzie pomoc dla przedsiębiorców pochodzą z programów operacyjnych przewidzianych na lata 2014-2020. Głównym celem programu wsparcie polskiej gospodarki i zminimalizowanie negatywnych efektów gospodarczych panującej obecnie pandemii COVID-19.

 

Małgorzata Jarosińska-Jedynak Minister Funduszy i Polityki Regionalnej podkreśla, że decyzja UE nie sprawiła jednak, że w Polskim budżecie przybyło środków. Pieniądze pochodzą z instrumentów zwrotnych z lat 2014-2020, które pochodziły z Brukseli, ale ich nie wykorzystano. Teraz, dzięki akceptacji Komisji Europejskiej, pieniądze mogą w pełni legalnie trafić do przedsiębiorców w Polsce. Ani oni ani resort nie muszą obawiać się, że cokolwiek odbędzie się niezgodnie z prawem. Program jest w zupełności legalny i nie powinien powodować żadnych kłopotów w przyszłości.

Całkowity budżet funduszu wynosi 3 mld zł, a maksymalna kwota jaką w ramach funduszu będzie mógł otrzymać jeden przedsiębiorca, to nawet 800 tys. euro. Projekt ma wejść w życie od razu po dostosowaniu go do decyzji Komisji Europejskiej i przejściu całej krajowej drogi legislacyjnej.

 

źródło: puls biznesu, PAP

fot. pixabay

 

Komentarze