Do Polski napływa powietrze z AFRYKI! Termometry w całym kraju pokażą…

Do Polski napływa powietrze z AFRYKI! Termometry w całym kraju pokażą…

Choć marzec upłynął nam pod znakiem niewysokich temperatur oraz chłodnego i wietrznego powietrza, tak początek kwietnia zapowiada się bardzo słonecznie i  z wysokimi wartościami na termometrach. Wszystko za sprawą nadciągających mas powietrza z Afryki.

Zimne powietrze znad Arktyki w niedzielę ostatecznie opuści Polskę. Tym samym zaczną napływać ciepłe masy powietrza z Afryki, a to oznacza, że od poniedziałku pojawią się przekroczenia 15°C w całej Polsce, na zachodzie termometry wskażą już 20°C.

 

Początek nowego tygodnia zapowiada znaczne ocieplenie. Już w poniedziałek na termometrach zobaczymy od 13-14°C na Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie. W centrum 15-16°C. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce nawet 18°C. W środku tygodnia przeważnie 16-18°C. Od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę oraz w pasie całego Śląska po Małopolskę termometry z wartościami do 22°C.

 

Według najnowszych wyliczeń modeli synoptycznych, słoneczna aura z ciepłymi dniami utrzyma się przez cały przyszły tydzień. Niebo będzie całkowicie bezchmurne i bardzo słoneczne. Delikatne zachmurzenie pojawi się jedynie w czwartek.

 

Choć pogoda będzie z pewnością kusić, musimy jednak pamiętać, że obowiązują nas przepisy z przemieszczaniem się panujące w związku z pandemią koronawirusa. Władze zalecają opuszczanie domów tylko w uzasadnionych i koniecznych przypadkach.

Od 3 kwietnia do odwołania wprowadzono także zakaz spacerowania w Lasach Państwowych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:ZAKAZ wstępu do LASÓW! Za złamanie przepisu grożą surowe konsekwencje!

 

Źródło:wiadomościwp/pixabay

 Komentarze