Już jutro: Doda na jednej scenie z Axlem Rosem i Slashem! ZOBACZ co ma wspólnego z legendarną Guns N’ Roses

Do tej pory Guns N’ Roses występował w Polsce dwukrotnie: w 2006 r. w Warszawie oraz 2012 r. w Rybniku. To wydarzenie nie tylko dla fanów grupy! Guns N’ Roses wystąpi we wtorek na Stadionie Energa Gdańsk. Amerykańska kapela rockowa zagra w legendarnym składzie z wokalistą Axlem Rosem i gitarzystą Slashem na czele. Jako support zagrają Killing Joke i grupa Virgin z Dodą.

 

Przed przyjazdem do Gdańska amerykańscy rockmani zagrali w Londynie (16 czerwca), a po koncercie w Polsce czeka ich wyjazd do niemieckiego Hanoweru (22 czerwca).

 

Trasa koncertowa „Not In This Lifetime Tour” grupy Guns N’ Roses w 2017 roku wystartowała 27 maja w Dublinie w Irlandii i obejmuje dalszych 18 koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Następnie muzycy planują 16 występów w Ameryce Północnej. Amerykańska część trasy rozpocznie się 30 lipca w U.S. Bank Stadium w Minneapolis.

 

W tym roku na trasie „Not In This Lifetime Tour” sprzedano prawie dwa miliony biletów.

 

Zespół Guns N’ Roses powstał w 1985 roku w Los Angeles. Ich debiutancki album „Apetite For Destruction” stał się najlepiej sprzedającym się amerykańskim debiutem w historii z 30 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. Grupa ma na koncie sześć studyjnych płyt. Jej największe przeboje to m.in. „Welcome To The Jungle”, „Sweet Child O’ Mine”, „You Could Be Mine”, „Patience” i „November Rain”.

 

Jako support zagrają Killing Joke, ikona industrialnego rocka oraz grupa Virgin. Virgin został założony już 17 lat temu. W 2016 roku po 10 latach liderka grupy – Dorota Doda Rabczewska oraz założyciel Virgin – Tomasz Lubert, postanowili reaktywować zespół. Do współpracy przy nowej płycie zaprosili wszystkich muzyków, którzy grali w kapeli na przełomie lat.

 

Doda już jeden występ ze słynnym gitarzystą, Slashem ma za sobą. Wystąpili wspólnie w listopadzie 2015 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Źródło: PAP Life
kdKomentarze