DODATKOWE 1200 ZŁOTYCH dla 50 tysięcy kobiet! Musisz spełnić tylko jeden warunek.

kobiet

50 tysięcy kobiet może liczyć na dodatkowe świadczenie w postaci 1200 zł. Sprawdź czy należysz do tej grupy!

Mama 4 plus to program socjalny kierowany przede wszystkim do Polek. Pieniądze mogą trafić do tych kobiet, które spełniły się jako matki. W programie mogą wziąć udział także mężczyźni. Muszą jednak spełnić jeden warunek.

Jakie kryteria należy spełnić aby dostać dodatkowe pieniądze?

Mama 4 plus to program świadczeń socjalnych skierowanych zwłaszcza do matek w Polsce. Z programu niestety nie mogą skorzystać wszystkie z nich. Najważniejszym kryterium przyznawania świadczeń jest fakt posiadania i wychowywania co najmniej czwórki dzieci. W ramach świadczenia miesięcznie można liczyć nawet na 1200 złotych. To kwota dorównująca wysokości minimalnej emerytury.  Program wszedł w życie 1 marca 2019 roku. Dotąd wzięło w nim udział 63 tys. Polek.

 

Świadczenie mama 4 plus przysługuje również mężczyznom!

Niewiele osób o tym wie, ale świadczenie przysługuje także mężczyznom. W ich przypadku wskazuje się jednak na dwa warunki, z których wystąpić musi jeden, by otrzymać pieniądze w ramach Mama 4 plus. Są nimi sytuacja w której matka porzuci rodzinę lub umrze, pozostawiając ojca samego z obowiązkiem wychowania dzieci.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dagmara Kaźmierska z “Królowych Życia” chora na koronawirusa?! Fani są mocno zaniepokojeni!

 

Do końca stycznia złożono 63 tys. wniosków. ZUS poinformował, że do końca tego samego miesiąc udało się rozpatrzyć 59 tys. wniosków, z czego 85%, czyli 50 tys., rozpatrzył pozytywnie. Na 63 tys. wniosków 264 złożyli mężczyźni, a najwięcej takich przypadków bo aż 17 było w Opolu i Rzeszowie.

 

źródło: money.pl

fot. pixabayKomentarze