Dodatkowe 1500 zł dla Polaków! Ministerstwo rozwoju przyjęło projekt ustawy

Dodatkowe 1500 zł dla Polaków! Ministerstwo rozwoju przyjęło projekt ustawy

Ministerstwo Rozwoju szykuje nową dopłatę dla Polek i Polaków. Skorzysta z niej wiele osób, nie tylko przedsiębiorców. Resort przyjął projekt ustawy.

Pakiet rozwojowy od Ministerstwa Rozwoju ma przede wszystkim stanowić impuls do dalszego, prawidłowego rozwoju gospodarki w Polsce. Obecnie borykamy się ze skutkami pandemii jaką wywołał koronawirus. Pakiet mieszkaniowy opracowany przez resort rozwoju ma pozwolić Polakom z niskimi dochodami na wynajem mieszkań. Pakiet zakłada także dopłaty do czynszów. Ministerstwo rozwoju przyjęło projekt ustawy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przygotuj się na znaczną podwyżkę czynszu! Spółdzielnie ostrzegają!

 

Nowy pakiet rozwojowy dla Polaków przewiduje większą dostępność mieszkań na wynajem dla tych osób, których dochód jest niski. 21 maja Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa. Wicepremier Emilewicz, potwierdziła, że pakiet zmian w budownictwie społecznym i komunalnym to odpowiedź na zapotrzebowanie na tańsze mieszkania pod wynajem. Minister podkreśla także, że w wyniku epidemii koronawirusa to zapotrzebowanie może stale rosnąć.

 

– Dlatego przygotowaliśmy rozwiązania, które z jednej strony oferują rodzinom dopłaty do czynszów, a z drugiej dopłaty do gminnych czy miejskich spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania. Nasze propozycje dla budownictwa mają być impulsem dla polskiej gospodarki, która musi na nowo przyspieszyć po okresie zamrożenia – komentuje Jadwiga Emilewicz.

 

Według informacji przekazanych przez TVN24BiS, dodatek mieszkaniowy przysługuje gospodarstwom domowym w którym średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego najemcy w okresie trzech miesięcy od daty złożenia wniosku jest przynajmniej o 25 proc. niższy niż średni miesięczny dochód na jednego członka z 2019 roku.

 

 

fot. pixabay / źródło: tvn24bisKomentarze