DODATKOWE 2 TYSIĄCE złotych od rządu! Sprawdź, czy będzie Tobie przysługiwać!

Wiele osób może liczyć na 2 tysiące złotych od rządu. Komu będą przysługiwać pieniądze i co należy zrobić żeby je otrzymać?

Przestojowe, czyli jednorazowe świadczenie w wysokości 2 tysiące zł brutto ma przysługiwać 2,2 mln osób w Polsce. Na wsparcie finansowe będą mogli liczyć ci, którzy na codzień pracują na umowach cywilnoprawnych zawartych przed 1 marca br., bądź od tego okresu prowadzą działalność gospodarczą. Świadczenie tzw. przestojowe obejmuje Polaków, jak i legalnie pracujących w Polsce cudzoziemców.

 

Komu przysługuje świadczenie?

Na wsparcie nie mogą liczyć osoby, które poza umową cywilnoprawną mają inne źródła dochodu, z których odprowadzane są składki ZUS. Są to przykładowo osoby pracujące na etacie czy też emeryci. Świadczenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy mają umowy cywilnoprawne zawarte przed 1 marca 2020 r. I analogicznie tych, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed tą datą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak przebiega test na koronawirusa?! TEN filmik pokazuje to KROK PO KROKU! (VIDEO)

Komu nie przysługuje świadczenie?

Świadczenie przestojowe nie przysługuje tym osobom, których przychód w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku był wyższy od 300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r. Kwota ta wynosi 5282,72 zł. brutto miesięcznie.

Nie jest to jednak koniec ograniczeń. Jeśli zleceniodawca danej osoby otrzymał pomoc na wypłatę wynagrodzeń w ramach innych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem skutkom gospodarczym wywołanym przez koronawirusa, nie przysługuje mu rządowe wsparcie w postaci świadczenia przestojowego.

 

fot. pixabay

źródło: money

 

Komentarze