Donald Tusk będzie miał NAJWIĘKSZĄ emeryturę w Polsce?!

Donald Tusk będzie miał NAJWIĘKSZĄ emeryturę w Polsce?!

Donald Tusk chyba chce pobić rekord Guinnessa. Tym razem chodzi o wysokość świadczenia emerytalnego, które będą przysługiwać byłemu polskiemu premierowi. Ta kwota zwala z nóg. Prawdopodobnie będzie on pobierał najwyższą emeryturę w naszym kraju!

 

Warto dodać, że Donald Tusk ma dwa główne źródła świadczeń emerytalnych. Po pierwsze praca w Polsce (jako poseł, później 8 lat jako premier polskiego rządu), a później epizod brukselski (przewodniczący Rady Europejskiej). Jak podaje dziennik „Super Express”: „Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. Gdy jego kadencja dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie. Jeśli dodamy do tego krajową emeryturę Tuska, to w sumie były premier będzie dostawał co miesiąc ok. 30 tys. zł.

 

Okazuje się, że były polski premier może być najbogatszym polskim emerytem. Co ciekawe, znajdzie się on na pewno w gronie najlepiej wynagradzanych państwowymi emeryturami. Szacuje się, że jedynie około 10 osób w Polsce pobiera świadczenie emerytalne w wysokości ponad 15 tys. złotych. A do tej pory najwyższa emerytura w naszym kraju to kwota 22,4 tys. złotych. Więc jeśli były polski premier wróci do kraju będzie z całą pewnością numerem jeden na tej liście i chyba długo nikt go nie przebije.

 

ZOBACZ TEŻ: Maryla Rodowicz ma poważne problemy! Chodzi o…

 

Z ostatnich wiadomości: zapowiedział on, że nie będzie ubiegał o fotel Prezydenta RP. Prawdopodobnie nie miałby żadnych szans w walce z Andrzejem Dudą. Nie chciał się ośmieszyć, więc postanowił lepiej nie wtrącać się w sprawy kampanii prezydenckiej. To z pewnością dla niego o wiele bezpieczniejsze i racjonalne posunięcie. Ale po co się mu pocić, jeśli ma się taką „bogatą” przyszłość na emeryturze w domu nad morzem.

 

Jak wygląda życie prywatne Donalda Tuska? Ma żonę Katarzynę z domu Sochacką. Z wykształcenia jest historykiem. Ma syna Michała (ur. 1982) oraz córkę Katarzynę  (ur. 1987), która zdobyła serce opinii publicznej udziałem w programie telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”.

 

Źródło: „Super Express”Komentarze