Donald Tusk przeciwko CPK. To inwestycja budowana „na krzywdzie ludzi”!

Donald Tusk odwiedził Mikołów na Śląsku. Tam rozmawiał z mieszkańcami o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny ma co prawda powstać w Baranowie, jednak w skład inwestycji mają też wejść koleje szybkich prędkości. Tym samym potrzebne są grunty nie tylko pod budowę samego CPK, ale też pod sieć komunikacyjną.

Sama budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego budzi wiele kontrowersji, a na terenach wyznaczonych pod budowę od miesięcy trwają protesty mieszkańców. Nie zgadzają się oni na wywłaszczenie i wysiedlenie z ziemi, na której mieszkają do pokoleń.

Podobna sytuacja jest w Mikołowie, gdzie Donald Tusk o tej sprawie rozmawiał z mieszkańcami.

 

https://twitter.com/PO_SLASK/status/1554516023738601473

 

Również na Śląsku przewidziano wywłaszczenia pod budowę kolei szybkich prędkości. Tusk zadeklarował, że będzie dążył do odrzucenia ustawy w tej sprawie.

 

…dokładnie wiem, że nie można pozwolić sobie na inwestycje budowane na krzywdzie ludzi. Potrzebne jest porozumienie, trzeba dbać o interes ludzi.

– powiedział.

 

I dodał:

 

Władza, która jest zaślepiona nawet nie wie, jak może zdeptać ludzkie życie, kiedy jest arogancka i kiedy nikt nie podnosi krzyku. Im się wydaje, że to jest zabawa cyrklem.

 

Pomijając kwestie polityczne, wybór Baranowa na budowę CPK, budzi wiele wątpliwości. Wydaje się, że na terenie kraju można by znaleźć lokalizacje odpowiednie pod względem techniczny, a nie zamieszkane. O takim miejscu od lat mówią choćby włodarze z Kielc, którzy w podmiejskich Obicach posiadają gotowy grunt pod budowę lotniska.

 

https://twitter.com/PO_SLASK/status/1554515422900281344

 

https://twitter.com/PO_SLASK/status/1554516023738601473

Komentarze