Donald Tusk STRASZY MŁODYCH! Grozi, że TO się wydarzy z Polską!

Donald Tusk spotkał się z młodymi ludźmi, których straszył powstaniem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Lider PO przekonywał uczestników spotkania, że taki rząd oznacza, że Polska wyjdzie z Unii Europejskiej.

Tusk i młodzi

W minioną sobotę Donald Tusk spotkał się z uczestnikami Campus Academy. To ruch edukacyjno-szkoleniowy, który jest związany z Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Jak donosi dziennik Fakt Campus Academy nie jest wydarzeniem partyjnym, a raczej ma być przestrzenią do dialogu i wymiany poglądów. Donald Tusk postanowił podczas tego wydarzenia prowadzić dialog z młodymi ludźmi. Podczas spotkania w Sosnowcu lider Platformy Obywatelskiej mówił, że głównym celem Konfederacji jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Dziennik Fakt przytacza słowa Tuska:

 

Mówią o tym otwarcie. Ale czy od nich różni się Ziobro albo Kaczyński? Za siedem miesięcy, jeśli wyborcy zdecydują, że PIS i Konfederacja mają rządzić, to oni wyjdą do nas i powiedzą: nie mamy pieniędzy europejskich ( bo sami je zablokowali), otwarcie mówiliśmy, że UE jest złem, poza tym Zachód to jest siedlisko tęczowej zarazy. Nie cofną się przed decyzją o wyjściu z UE. W Polsce jest to możliwe bez referendum

Przestraszył młodych?

Zdaniem Donalda Tuska istnieje niepisana umowa między Prawem i Sprawiedliwością a Konfederacją. Dziennik Fakt cytuje wypowiedź lidera PO:

 

Jeśli Konfederacja i PIS będą rządzić w Polsce po wyborach, to znaczy, że są to ostatnie lata Polski w UE

Tusk dalej tłumaczył:

 

Jestem przekonany, że rzeczywiście ten scenariusz siedzi w głowie i Kaczyńskiego i liderów Konfederacji

 

Dodatkowo lider PO straszył młodych ludzi utratą wolności, którą traci się niezauważalnie w codziennym życiu. Czy Donaldowi Tuskowi udało się przestraszyć młodych ludzi? Jak myślicie?

 

Zdjęcie: Facebook/ Donald Tusk

 

 

 

Komentarze