Doradca premiera na temat OBOSTRZEŃ! Padły SZOKUJĄCE słowa!

Od jakiegoś czasu rząd polski wprowadza coraz to więcej obostrzeń. Doradca premiera wypowiedział się, więc na temat restrykcji. Padły szokujące słowa!

Od kiedy koronawirus szaleje w całej Polsce rząd w naszym kraju wprowadzić wiele obostrzeń i choć zapewniał, że nie będą one rozszerzane jakiś czas temu poinformował także o wprowadzeniu narodowej kwarantanny oraz zakazie przemieszczania się w Sylwestra. Według słów rządu wszystko robione jest po to, aby uniknąć trzeciej fali zakażeń.

Jakiś czas temu w najnowszym wywiadzie na ten temat wypowiedział się doradca premiera. Jego słowa mogą być bowiem zaskakujące dla wielu z nas. Co dokładnie powiedział?

Profesor Andrzej Horban w wywiadzie dla Radia Zet stwierdził, iż jest spora szansa, że już niedługo wrócimy do normalności. Stawia jednak warunki, które dotyczą przede wszystkim szczepień przeciw COVID-19.

Jeżeli do lata uda nam się wyszczepić przynajmniej wszystkich, którzy mają 60 lat i więcej, to już jesteśmy bliscy zniesienia 95 proc. tzw. obostrzeń. Prawdopodobnie zapomnimy o czymś takim jak maski

-powiedział prof. Horban.

Dodał kto powinien zaszczepić się jako pierwszy.

Jeżeli wyszczepimy wszystkich 60+, to zabieramy się za następnych i wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni

-stwierdził profesor.

Zachęcił do tego również młode osoby. W wywiadzie zaznaczył także, że na szczepionki trzeba będzie trochę poczekać.

Co sądzicie na temat jego słów? Zgadzacie się?Komentarze