Dostałeś takiego SMS-a? Jeśli go zlekceważysz, ZAPŁACISZ WYSOKĄ KARĘ!

Dostałeś takiego SMS-a? Jeśli go zlekceważysz, ZAPŁACISZ WYSOKĄ KARĘ!

Otrzymałeś taką wiadomość sms? Jeśli ją zlekceważysz, możesz zapłacić wysoką karę

W dniu dzisiejszym wszyscy obywatele Polski otrzymają wiadomość SMS o obostrzeniach jakie wprowadził rząd w związku z panującą pandemią. Dzięki temu informacja dotrze do wielu osób i umożliwi zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa, które od dzisiaj obowiązują na terenie całego kraju. Za nieprzestrzeganie tych reguł czeka wysoka kara pieniężna!

 

Wiadomość, którą Polacy otrzymają od rządu, ma informować o zmianach w funkcjonowaniu w obliczu pandemii. Wiadomość tekstowa przekierowuje na stronę rządową, na której znaleźć można obowiązujące od dziś obostrzenia. Wszystko za sprawą stale rosnącej liczby zachorowań w Polsce. Rząd wprowadził nowe zasady po to by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. Wczorajszy dzień był rekordowy pod względem zachorowań albowiem odnotowano aż 152 nowe przypadki zachorowań na terenie Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCA decyzja sklepu. W Lidlu NIE BĘDZIE MOŻNA kupić już niektórych produktów!

 

Chcąc działać sprawnie rząd stawia na szybkie i skoordynowane działania, aby skutecznie przeciwdziałać pandemii, której szczyt zdaniem ministra zdrowia jest dopiero przed nami. Od dzisiaj (25.03) można opuścić miejsce zamieszkania tylko z trzech powodów:

 

  • w celu dotarcia do pracy,
  • wykonania niezbędnych czynności (np. wizyty w sklepie spożywczym czy aptece)
  • oraz aby świadczyć wolontariat, którego celem jest walka z SARS-CoV-2.

 

Ponadto zakazano zgromadzeń powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin i osób pozostających w stałym współżyciu. Ograniczona zostanie również liczba osób w trakcie uroczystości kościelnych – w mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

 

fot. pixabayKomentarze