Dostaniesz NIŻSZĄ emeryturę o połowę! Sprawdź dlaczego!

Ci, którzy liczą na emeryturę od państwa mogą poczuć się zawiedzeni. ZUS nie ma dobrych wieści. Według najnowszych prognoz, nowe pokolenie przy zarobkach ok. 4 tysięcy złotych dostanie zaledwie 920 zł emerytury. Instytut Emerytalny zapowiada, że przyszłe pokolenia muszą przygotować się na emerytalny armagedon!

Według najnowszych prognoz w 2080 roku relacja przeciętnej emerytury do średniej krajowej obniży się aż do 21,1 z obecnych dziś 53,8 procenta. Dysproporcja jest ogromna jednak przemawiają za nią fakty. Obecnie średnia emerytura stanowi trochę ponad połowę przeciętnego wynagrodzenia. Kiedy kończymy pracę i przechodzimy na emeryturę musimy więc liczyć się z dużym spadkiem dochodów. Najgorsze zdaniem ekspertów jest to, że przyszłości wcale nie będzie lepiej, a może być jeszcze gorzej. Przyszłe pokolenia muszą być gotowe na tzw. „głodowe emerytury”, które wyniosą niemniej niż jedna czwarta wynagrodzenia.

 

ZOBACZ:To już KONIEC 500 plus i 13 emerytury? ZMIANA w budżecie państwa!

 

Oznacza to mniej więcej tyle, że pracownik, który zarabia obecnie 4 tysiące złotych dostanie ok 2 tysiące emerytury. Przyszłe pokolenia, które wejdą w wiek emerytalny za 60 lat przy podobnych zarobkach jak dziś (4 tysiące złotych) dostaną jeszcze mniej, bo zaledwie 920 złotych emerytury! Nie oznacza to jednak, że tak naprawdę będzie, ponieważ średnia krajowa systematycznie rośnie. Mimo to niezależnie od kwoty jaką dostanie przyszły emeryt będzie ona dramatycznie mała w stosunku do siły nabywczej pieniądza.

 

ZOBACZ TAKŻE:MATCZYNA EMERYTURA? Zobacz, komu będzie przysługiwała i w jakiej wysokości

 

źródła: money.pl, foto pixabay.com

 

 

 Komentarze