Dotkliwa kara dla Marcina Najmana za ostatnią walkę. Fame MMA wydało oświadczenie

Podczas ostatniej gali Fame MMA doszło do starcia Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim. Walka nie trwała długo, a zakończyła się ona dyskwalifikacją sportowca z Częstochowy, który próbował obalenia na swoim rywalu oraz kopnięcia go mimo, że starcie odbywało się w formule bokserskiej. To zdarzenie doprowadziło do sporej burzy w sieci.

 

Walka Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim miała być wizytówką ostatniej gali Fame MMA. Okazała się jednak ona kompletną klapą, gdyż zakończyła się bardzo szybko po dyskwalifikacji tego pierwszego. Zawodnik z Częstochowy po jakimś czasie swoje zachowanie tłumaczył atakami personalnymi jakie stosował wobec niego jego oponent. Życiński bowiem twierdził, iż Marcin Najman ma romans z Emseraldą Godlewską. Oboje po tych oskarżeniach zapowiedzieli pozwy wobec „Don Kasjo”.

 

Federacja Fame MMA postanowiła jednak nie przymykać oczu na zachowanie Marcina Najmana. W swoim oświadczeniu poinformowała o srogiej karze wymierzonej w zawodnika.

 

„W stosunku do Pana Marcina Najmana zastosowana zostanie najsurowsza z możliwych kar polegających na dożywotniej dyskwalifikacji jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA. Nadto, w związku z nieakceptowalnym, niesportowym zachowaniem oraz rażącym naruszeniem zapisów umowy, która stanowiła podstawę jego udziału w gali FAME MMA 8, Federacja podjęła decyzję o podjęciu kroków prawnych, polegających na rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wyżej wskazanej umowy z wyłącznej winy Pana Marcina Najmana, co w konsekwencji doprowadzi do niewypłacenia całości honorarium, jakie miał otrzymać z tego tytułu od FAME MMA. Jednocześnie Federacja podjęła decyzję o przekazaniu części przedmiotowej kwoty pieniężnej Panu Kasjuszowi Życińskiemu. Pozostała część honorarium zostanie przekazana Polskiemu Związkowi MMA (PZMMA) w celu wsparcia młodych i utalentowanych amatorów sztuk walk” – czytamy w oświadczeniu Fame MMA.

 

Konsekwencje poniesie również trener Marcina Najmana, który po walce zaatakował „Don Kasjo”. „W związku z uzasadnionym podejrzeniem bezprawności czynów, jakie popełnił Pan Damian Herczyk w stosunku do Pana Kasjusza Życińskiego, Federacja skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pana Damiana Herczyka” – napisano w oświadczeniu.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ Dodo (zrzut ekranu)Komentarze