DRAMATYCZNY obraz po przejściu wichury nad Polską! Ponad 10 tysięcy…

burza, pogoda, imgw, ostrzeżenia

DRAMATYCZNY obraz po przejściu wichury nad Polską! Połamane i powalone drzewa to skutki nocnych burz w Wielkopolsce. Odciętych od prądu zostało ponad 10 tysięcy osób!

 

DRAMATYCZNY obraz po przejściu wichury nad Polską!

W wyniku wczorajszych burz wielu obywateli naszego kraju zostało bez prądu. W samej Wielkopolsce, dostępu do energii elektryczne nie ma 10 tysięcy osób.

 

 

 

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował o kilkunastu interwencjach straży pożarnej w związku z panującymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stube potwierdził, że zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew, a także połamanych gałęzi.

 

 

 

 

Przed bardzo silnym wiatrem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy następujących rejonów: Podkarpacia, Małopolski, Śląska, Opolszczyzny, Dolnego Śląska oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Szczególną ostrożność powinni zachować też mieszkańcy Lubelszczyzny, oraz województw: łódzkiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego.

 

 

Alertem pierwszego stopnia objęta jest północna część czterech ostatnich województw oraz województwo mazowieckie. Ostrzeżenie dotyczy również Pomorza, Podlasia i województwa zachodniopomorskiego.

 

 

Jak zachowywać się w trakcie wichury? Specjaliści ostrzegają. 

 

 

 

Apelujemy o zabezpieczenie przedmiotów, które z balkonów i tarasów mogłyby zostać zabrane. Unikajmy parkowania samochodów pod drzewami oraz podróżowania w czasie wichury, bo walące się na drogi drzewa i gałęzie mogą stanowić śmiertelne zagrożenie – apelują do Internautów twórcy strony Alert Wielkopolska.

 

 

Zdjęcie: Pexels

Źródło: Wnp.pl

Zobacz: Policjanci 21 lat szukali zabójcy noworodka. Prawda na ten temat wstrząsnęła nimiKomentarze