Drastyczne ZMIANY W EDUKACJI! W szkołach będą uczyć o…

Szykuje się rewolucja w edukacji, ponieważ w szkołach będą uczyć o…

Zmiany w edukacji niosą za sobą wprowadzenie nowej wiedzy, która wynika z aktualnych problemów z jakimi zmierza się dzisiejszy świat. W szkołach będą uczyć o kryzysie klimatycznym, aktywizmie i lęku ekologicznym.

 

 

„Wszystkie szkoły w kraju uzyskają dostęp do materiałów o kryzysie klimatycznym opracowanych przez wiodące agencje naukowe w Nowej Zelandii. Lekcje o klimacie będą skierowane do uczniów w wieku 11-15 lat, ale nie będą obowiązkowe” – informuje „The Guardian”.

Taka decyzja sprawi, że Nowa Zelandia stanie się liderem w edukacji klimatycznej.

 

James Shaw, minister ds. zmian klimatu i współprzewodniczący rządzącej partii Zielonych zaznacza, że dzieci same są świadome zmieniającego się klimatu i rozmawiają o tym.

 

„Codziennie w mediach społecznościowych dzieci widzą różne rzeczy i praktycznie żadna z nich nie jest dobrą wiadomością, a poczucie bezsilności z tego powodu jest niezwykle niepokojące” –mówi James Shaw.

 

ZOBACZ TEŻ:ZMIANA w płacy minimalnej?! Kwota POWALA!

 

Zajęcia mają skupiać się na sposobach radzenia sobie z lękiem i traktowaniem emocji towarzyszących wiadomościom o zmianach klimatu jako impulsu do działania na rzecz pozytywnych zmian.

 

„Program pomaga dzieciom dostrzec, że jest to problem, który można naprawić i że ludzie nad tym pracują, oraz że jest coś, co oni sami mogą zrobić, aby ukształtować własną przyszłość” – dodaje minister.

 

 

Źródło:focus.pl/pixabay

 

 Komentarze