Drastyczny spadek cen paliwa! Zobacz gdzie zatankujesz najtaniej!

 

 

Początek wakacji przyniósł kierowcom kolejne obniżki cen paliw na stacjach – wskazali analitycy. Według nich „na razie końca przecen nie widać”.

 

Obecnie za litr benzyny 95 i 98 trzeba zapłacić średnio 4,37 zł i 4,73 zł. Przeciętna cena oleju napędowego wyniosła 4,15 zł za litr, a LPG – 1,89 zł za litr. Odnotowane spadki paliw były na poziomie kilku groszy.

 

Najtańsza benzyna 95 i olej napędowy jest w województwie dolnośląskim. Najdroższe paliwa mamy zaś w województwie warmińsko-mazurskim. Z kolei autogaz najtaniej możemy kupić w województwie opolskim, a najdrożej – w województwie zachodniopomorskim.

 

Ostatni tydzień czerwca przyniesie kontynuację obniżek cen na stacjach, a skala spadku może sięgnąć średnio 2-4 groszy na litrze. Eksperci przypomnieli też, że planując wakacyjne podróże warto zwrócić uwagę na miejsce tankowania. To istotne ze względu na duże zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet 40 groszy na litrze. 

 

W przyszłym tygodniu prognozowany przedział cenowy dla benzyny 95 to 4,30-4,37 zł za litr. Średnia cena diesla może uplasować się pomiędzy 4,11 i 4,20 zł za litr, natomiast LPG 1,84-1,91 zł za litr.

 

Źródło: PAP

Fot: Newsbook

MB

 Komentarze