Duda już podpisał! 500 zł w nowej formie. Decyzja jest ostateczna.

Andrzej Duda złożył podpis. Decyzja jest ostateczna. Sprawa dotyczy milionów Polaków.

Już niedługo bon turystyczny pozwoli na opłacenie większej liczby aktywności. Skorzystają zarówno rodziców, jak i przedsiębiorcy. Ci pierwsi będą mieć większy wybór, drudzy będą mogli łatwiej sprzedać więcej usług.

Wciąż niemal 3 mln bonów turystycznych nie zostało wciąż zrealizowanych. Ich łączna wartość to 1,5 mld złotych. Chwilowy przestój nie oznacza, że kiedy obostrzenia zostaną zniesione, Polacy nie skorzystają z zamrożonych bonów.

https://www.facebook.com/112409497198964/posts/224177149355531/?d=n

Teraz prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją przepisów, które określają działanie Polskiego Bonu Turystycznego. Nowela umożliwi objąć nim kolejne aktywności. Co ulega zmianie? Dotąd świadczenie obejmowało noclegi w obiektach turystycznych a także imprezy turystyczne, które zakładały minimum jeden nocleg. Po wprowadzonych zmianach bony będzie można wykorzystać do opłacenia jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty.  Jedyny warunek, to objęcie pakietem przynajmniej dwóch usług.

Nowelizacja programu pozwala także na to by operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego dowolnie kompletowały pakiety usług z włączeniem m.in. usług przewodnika na terenie miast oraz na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, ale także rejs statkiem oraz zajęcia rekreacyjne.

 Komentarze