Duda o szacunku dla ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jako prezydent Rzeczypospolitej apeluję i błagam was o wzajemny szacunek; przez jego brak łamiecie szacunek dla ofiar katastrofy smoleńskiej – mówi Andrzej Duda

 

Podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim Andrzej Duda wspomniał czas katastrofy smoleńskiej – „tamten czas to niestety nie tylko dobre słowa, to także spokojna, ale niestety brutalna refleksja nad polskim państwem, nad władzą, nad odpowiedzialnością”.

 

Prezydent przytoczył słowa: ,,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”; tamten czas, to także brutalna refleksja nad polskim państwem, nad władzą, nad odpowiedzialnością”. Stwierdził, że katastrofa smoleńska postawiła polskie społeczeństwo przed wielkim historycznym egzaminem.

 

„Nad tym wszystkim, co przecież ważne i co tak dzisiaj bardzo popularnie mówi wielu polityków, wtedy mających na sobie odpowiedzialność niesionej władzy, co także jest naturą demokracji, odpowiedzialność za sprawowaną władzę, odpowiedzialność za działania i odpowiedzialność za niedziałania mimo obowiązku”

 

„Tu trzeba powiedzieć jedno: kiedy spojrzymy na tamten czas, na następne lata, to z przykrością cisną się na usta słynne słowa tamtego ministra: ,,państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”. To właśnie ówczesna władza jasno i wyraźnie pokazała” – podkreślił Andrzej Duda.

 

źródło: PAP

KGKomentarze